Prvenstvo Hrvatske / 9. listopada 2021.

PH – Prva pobjeda Korčulana

Jedini otočki prvoligaš ostvario je prvu pobjedu u novoj sezoni Prvenstva Hrvatske. Doduše, kako je počelo na Korčuli, nije bilo za očekivati ovakav baš epilog. Barem ne sa sigurnošću.

Zadrani su naime u bazenu Gojko Arneri nakon prve četvrtine vodili 3:1, a u prvoj su minuti druge dionice imali i 4:1 vodstvo. Nešto kasnije i 5:2 za Zadar 1952. Tada su se razbudili domaćini…

Do kraja četvrtine nisu primili više niti jedan gol, ali su zato postigli čak 5 i potpuno preokrenuli u svoju korist – 7:5 za KPK. Nakon ‘golijade’ u drugoj četvrtini, sljedeća je dionica ponudila samo jedan gol. Ponovo u gostujućoj mreži. U biti, Zadrani su do sljedećeg gola ‘pričekali’ čak 16 i pol minuta, te je i to svakako jedan od razloga njihovog na koncu uvjerljivog poraza. Ili jednako tako, glatke i zaslužene pobjede Korčulana. U konačnici, u zadnje dvije četvrtine, Zadrani su postigli samo 1, a primili čak 5 golova.