Nade, Prvenstvo Hrvatske / 2. rujna 2021.

PH NADE – U finalu Jadran i KPK

Pred nama je još samo jedan dan natjecanja u Korčuli na Prvenstvu Hrvatske za uzrast Nada. Došli smo do trenutku ‘usijanja’, borbe za podjelu medalja, proglašenja najboljih.

Prijepodne četvrtka je prvo podarilo polufinaliste. Temeljem borbi u skupinama E i F, to su one za poredak od 1. do 8. mjesta, najboljima su se pokazala dva zagrebačka kluba, Medveščak i Mladost, odnosno splitski Jadran i domaći sastav, KPK.

U skupini E je bilo ‘veselo’ jer je na tablici nakon ukupno tri susreta, jednako toliko momčadi bilo bodovno poravnato – Jadran, KPK i Solaris. Svi po 6 bodova. Presuđivala je stoga međusobna gol-razlika u kojoj je Jadran imao +5, KPK 0, a Solaris -5. Ono što je zapravo presudilo je današnja (četvrtak) prijepodnevna utakmica u kojoj je Jadran pobijedio Solaris čak 9:2 i tu su Splićani sebi bitno ‘nabildali’ gol-razliku, a Sunčanima iz Šibenika poremetili planove.

U skupini F je Medveščak bio suveren s 9 bodova ili maksimalnim učinkom iz tri utakmice, dok su Mladost i Cavtat bili bodovno poravnati (4 boda). Njihov međusobni sraz je pak bio 4:4, te je presuđivao odnos Cavtaćana i mladostaša s Medvjedima. Tu je Mladost bolje stajala jer je izgubila samo pogodak razlike (6:5 za Medvjede), dok je Cavtat još u prvom dijelu skupine visoko poražen od Medveščak (14:5).

Tako smo dobili polufinalne parove: Jadran – Mladost odnosno Medveščak – KPK.

U prvom je polufinalu Mladost bila neprepoznatljiva, a mladi jadranaši su djelovali uraganski. Takav je bio i rezultat, 10:1 za Splićane. Briljirao je Nardo Skejić kod pobjednika s čak 7 golova, nerješiva zagonetka za mlade Zagrepčane..

Drugo je polufinale bilo puno neizvjesnije i dramatičnije. U srazu Medveščaka i KPK viđen je potpuno izjednačen vaterpolo s u prve dvije četvrtine izmjeničnim minimalnim vodstvom jedne, pa druge momčadi. Kada u takvoj utakmici netko povede s 2 razlike, to su odškrinuta vrata pobjede, Upravo su to Korčulani učinili tri minute prije kraja treće četvrtine (6:4). Početkom zadnje dionice je bilo i još malo više (7:4), ali odlični mali Medvjedi dolaze ponovo na gol zaostatka (7:6), a do kraja je bilo malo više od 3 minute.

Nakon gola Korčulana za 8:6, Medveščak je brzo uzvratio smanjivši na 8:7, točno dvije minute i 10 sekundi prije kraja. Do konca susreta, mreže se više nisu tresle. Duje Bissako kod pobjednika je s 5 golova bio najbolji strijelac, a za Medveščak Petar Babić, 3 gola.

U petak će se dakle za broncu u vodi nadmetati dva zagrebačka sastava, Medveščak i Mladost dok će o novom prvaku odlučivati KPK i Jadran.

Za peto mjesto će igrati Opatija – Zagreb; za sedmu poziciju Solaris – Cavtat. Za 9. mjesto predstoji borba Jug Adriatic osiguranja i Mornar BS, dok će za 11. se nadmetati Zadar 1952 – Primorje EB. Za 13. mjesto će se nadmetati Gusar Mlini – POŠK 1937, a za 15. Delfin – Barakudice.