Mlađe nade, Prvenstvo Hrvatske / 25. kolovoza 2021.

PH MLAĐE NADE – Korčulani prvaci Hrvatske

Mladi vaterpolisti KPK iz Korčule novi su prvaci Hrvatske u konkurenciji Mlađe nade ili najmlađem uzrastu našeg vaterpola. U finalu prvenstva države koje je odigrano u Splitu, na otvorenom bazenu Jadrana na Zvončacu, u srazu ‘južnjaka’, KPK je bio bolji od Cavtata 7:5.

Korčulani su bili boljim cijelim tijekom finalnog susreta, pa su tako pred kraj druge četvrtine vodili 3:0. Cavtaćani su uspjeli smanjiti na 3:2  s dva pogotka u posljednjih minutu i pol druge dionice. Početkom treće četvrtine (u ovom uzrastu četvrtina traje 5 minuta), KPK nije ispuštao vodstvo koje je bilo gol-do dva razlike, sve do pola minute prije kraja ove četvrtine. Tada je KPK prvi put imao nešto osjetniju prednost (7:4) koja im je već trasirala lagano put do krune. Suparnici iz Cavtata su uspjeli desetak sekundi prije kraja treće četvrtine smanjiti (7:5), a to se kasnije pokazao i kao konačan rezultat, budući da u zadnjoj četvrtini na obje strane nije bilo pogodaka. U pobjedničkom je sastavu Lovro Jurjević postigao čak 4 gola, dok je za Cavtat najprecizniji bio Vlaho Rajčević s 3 gola.

U susretu za treće mjesto, splitski Jadran je bio bolji od Mladosti iz Zagreba 8:4. Prva je polovica utakmice bila potpuno izjednačena. Mladost je dala jedan gol u prvoj, a Jadran jedan u drugoj četvrtini, te se s 1:1 ušlo u drugi dio susreta. U nastavku su se boljim pokazali mladi jadranaši, te su na kraju slavili s četiri pogotka prednosti.

U utakmici za peto mjesto Solaris je u zanimljivoj utakmici pobijedio Mornar BS 7:6 s tim da je ključna očito bila prva četvrtina. Nju su Šibenčani dobili čak 5:1.

Neizvjesnosti nije bilo u srazu za 7. mjesto u kojem je Zagreb bio uvjerljiv protiv Jug Adriatic osiguranja 11:3.