Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 20. srpnja 2020.

PH: Makarani su sedma momčad u državi

Naša su se predviđanja ostvarila kada smo u najavi uzvratne utakmice za 7. mjesto naveli da će POŠK morati dati sve od sebe ne bi li obranio ionako minimalnu prednost iz prve utakmice (13:12). U uzvratu su Makarani bili puno pribraniji, bez trećeg isključenja, s vrlo dobrom igrom u obrani, posebno s igračem manje.

Galeb MR je bolje otvorio utakmicu i poveo s tri razlike, iako su poškovci uspjeli sustići suparnika i poravnati. Izjednačenja je bilo nekoliko tijekom utakmice (5:5, 6:6, 7:7), ali je i činjenica da splitska momčad niti jednog trenutka nije povela. Štoviše, u trećoj je četvrtini pala odluka jer je uoči zadnjih 8 minuta Galeb MR ponovo imao tri gola prednosti (10:7). Prednost koju su čak u zadnjoj četvrtini i udvostručili u jednom trenutku na +6 (13:6). U konačnici, zahvaljujući uvjerljivo boljoj gol-razlici u dvije utakmice, Galeb Makarska rivijera je Prvenstvo Hrvatske u sezoni 2019./20. završila na 7. mjestu.