Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 18. srpnja 2020.

PH: Jugaši poveli 1-0 ruletom peteraca

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje pobjedom u prvoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske, a boljim izvođenjem peteraca, poveo je 1-0 u finalnoj seriji. Ako je suditi po ovoj prvoj utakmici, onda nas čeka još izvanrednih trenutaka, mnoštvo neizvjesnosti i uzbuđenja u ovoj finalnoj seriji za prvaka države. Stoga jer je viđeno u prve 32 gruške minute, plus lutrija peteraca, moralo je zadovoljiti i najizbirljivije. Sjajna izvedba obje momčadi, s prekrasnim trenucima i reakcijama.

Dubrovčani su daleko bolje otvorili i općenito kvalitetnije igrali nego prije četiri dana u susretu istih suparnika, ali tada u finalu RVL. Gospari su bili agresivniji obrambeno, ‘visoko’ napali Zagrepčane, te daleko koncentriranije u cijelom pristupu utakmici. Upravo je ta igra u prvoj četvrtini na određeni način i odredila tijek cijelog sraza.

Ono što kod Mladosti nije bilo najbolje su obrana bez bloka, dopuštanje slobodnog šuta jugašima, a nisu se mogli pohvaliti niti s realizacijom igrača više (sredinom druge četvrtine 2-6). Mladost međutim ima neku unutarnju snagu, sjajnu tjelesnu spremu jer malo se koja momčad nakon što gubi u Dubrovniku čak 5 razlike i nakon što su ostali bez dvojice ponajboljih igrača, ne bi ‘rasula’. Zagrepčani upravo suprotno. Do poluvremena su došli na tri minusa (9:6 za Jug Adriatic osiguranje), a na kraju treće na 2 gola zaostatka (12:10).

Jednako uzbudljivo bilo je i u zadnjoj četvrtini u kojoj iznenadnim udarcem iz velike udaljenosti, Bowen zabija za 13:13 samo 40 sekundi prije kraja. To je i ostao rezultat nakon isteka 32. minute, što je značilo da će pobjednika prve finalne utakmice odlučiti bolje izvođenje peteraca.

Svih pet jugaških izvođača je bilo sigurno, dok je vratar Popadić obranio udarac drugog izvođača za Mladost, Luke Bukića. Dosta za pobjedu.

Čitav izvještaj s utakmice pročitajte na poveznici.

Sljedeća utakmica finala na rasporedu je u srijedu, 22. srpnja u Zagrebu s početkom u 18.45 sati i dakako uz prijenos na HTV 2.

Bila je fantastična utakmica za gledati, puna preokreta u kojoj smo mi imali konstantno vodstvo da bi Mladosti čak imala priliku u zadnjoj kontri zahvaljujući našoj brzopletosti u tom našem posljednjem napadu doći do pobjede. Kroz peterce smo sretno prošli. Da nismo pobijedili ovo bi za nas bila izuzetno teška situacija. Moramo se fizički podignuti, a i neke situacije u igri nisu nam baš najbolje za dobiti ovakvu Mladost. Mladosti svaka čast, pokazuju širinu iz utakmice u utakmicu. Ti mladići koji ulaze u prave vaterpolske godine pokazuju zrelost i pokazuju da su spremni za ovakvo finale.

Vjekoslav Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja

Ušli smo prenervozno u utakmicu, nismo je otvorili na najbolji mogući način, poslije smo se jako puno fizički i psihički istrošili, većim dijelom nismo imali naše stožerne igrače u igri. Ovi koji su ušli umjesto njih, svaka im čast, borili su se junački, pokazali po tko zna koji put karakter, vratili smo se u igru, a na kraju je kroz peterce pobijedila spretnija momčad. Makar, mislim da su i tijekom cijele utakmice bili kvalitetniji, ozbiljniji i bolji suparnik. Čestitke Jugu.