Prvenstvo Hrvatske / 1. listopada 2022.

PRVENSTVO HRVATSKE – Uvjerljivi prošlosezonski finalisti

Slučaj je tako ‘želio’, ali u 1. kolu nove sezone državnog prvenstva, u gotovo pa isto vrijeme su u svojim bazenima aktualni prvak (Jug Adriatic osiguranje) i doprvak (Jadran) dočekali goste koji im nikako nisu dorasli. To se posebno odnosi na splitsku utakmicu.

Ondje su jadranaši do vrha napunili mrežu Korčulana. Do te mjere da je prijetila opasnost o raritetu u Hrvatskom prvenstvu, odnosno da neka utakmica završi s nulom ili da jedna momčad ne postigne niti jedan gol. Malo je nedostajalo doista jer je dvije i pol minute prije kraja bilo 21:0 za Jadran! Na koncu je ipak bilo ‘samo’ 22:2.

U Gružu je prvak ugostio splitski Mornar BS koji je uspio samo postići po gol u svakoj četvrtini. Više od toga očito nije išlo, a na koncu je na semaforu ostalo svijetliti 16:4 za domaćina. U pobjedničkom sastavu u strijelce se upisalo čak 9 igrača.