Liga prvaka, Seniori / 19. travnja 2021.

LIGA PRVAKA Jugaši remizirali s Grcima

U utakmici 8. kola Lige prvaka, a prvom susretu na trećem turniru B skupine u talijanskoj Ostiji, hrvatski prvak Jug Adriatic osiguranje je remizirao s prvakom Grčke, Olympiacosom 11:11.

U odnosu na viđeno u jednom dijelu utakmice, posebno u drugoj i trećoj četvrtini, bod protiv ‘djece Pireja’ mogli bi okarakterizirati uspjehom Kobešćakove momčadi. Naime, samo tri minute prije kraja treće četvrtine Olympiacos je imao tri gola prednosti (10:7), Genidounias kad god je pogledao na Jugova vrata, bio bi pogodak (ukupno 5 njegovih golova). Obrana Jug Adriatic osiguranja je pokazala u nekoliko navrata veće rupe, kašnjenja s preuzimanjem i blokom, a to su pak Grci kažnjavali. Udarcima izvana, s vanjskih pozicija, a posebno kada su uočili i da jugaškom vrataru Toniju Popadiću to nije bio ‘njegov’ dan. Popadić je imao velikih problema u branjenju šuta s vanjskih pozicija. Niti to nije sve. Grci su odlično zaustavili, pomno čuvali najboljeg igrača hrvatskog prvaka Fatovića, a podsjetimo i da su Dubrovčani u Ostiju došli bez kapetana, ozlijeđenog Xavija Garcije.

Kada sve to navedemo, pravo su čudo onda izveli jugaši u završnici susreta. Obrana je profunkcionirala, ali i proradio napad. Prvo je Fatović pred kraj treće dionice iz napada u kojem su dvojica Olympiacosovih igrača bili isključeni smanjio vodstvo Grka (10:8). Početkom zadnje dionice, s vanjskih pozicija pogađaju Hrvoje Benić i vrlo raspoloženi Daniil Merkulov za poravnanje (10:10), da bi tri minute prije kraja dosuđen peterac za hrvatskog prvaka. U pogodak i vodstvo ga je pretvorio Loren Fatović (11:10).

Sada je grčki prvak bio u nezavidnom položaju ‘spašavanja’ od poraza, u čemu su i uspjeli golom Argyropoulosa dvije i pol minute prije kraja utakmice.

– Uvodnim minutama utakmice sam bio toliko razočaran što se mojih igrača tiče, da sam htio otići s bazena – nakon utakmice će u kamere LEN TV, Theodoros Vlachos, trener Olympiacosa koji je nastavio.

– Kasnije smo preuzeli kontrolu utakmice, ali ju nismo uspjeli na željeni način privesti do kraja.

Trener jugaša Vjekoslav Kobešćak uhvaćen je koju sekundu nakon posljednjeg sučevog zvižduka sa stisnutom šakom koja je bila znakom odobravanja, pozitivnog raspoloženja. Trener Kobešćak je za LEN TV izjavio.

– Očekivali smo ovako tešku utakmicu. Početak nam je bio dobar, a onda smo se pogubili u obrani. U zadnjoj četvrtini smo uspjeli ponovo posložiti naš obrambeni dio i mislim da je egal i najpošteniji rezultat ove utakmice. Nama je nedostajao puno kapetan Xavi Garcia, ali generalno mislim i da su svi koji su gledali utakmicu na TV mogli biti zadovoljni.