Seniorke, U15 reprezentacija / 2. siječnja 2023.

Odličan start naših djevojaka u Bečeju

U Bečeju je počeo međudržavni memorijalni turnir za žene, uzrast do 15 godina, a u kojem se natječe 8 ekipa podijeljenih u dvije skupine.

U 1. kolu je hrvatska reprezentacija do 15 godina, koju vodi trener Marko Ćurić, deklasirala mađarski Dunajvaros čak 17:8 (5:5, 7:1, 3:1, 2:1)! Najbolja pojedinka u našim redovima bila je Lara Srhoj koja je postigla čak 8 golova. Ostale su pogotke za Hrvatsku dale – Neli Janković 4, Nina Jazvin 3, te Lući Mojaš i Nea Matičević po 1. Mađarski sastav je samo jednom kratko vodio u prvoj četvrtini (3:2) koja je i završila bez pobjednika – 5:5. No, tada je krenula prava mala hrvatska bura u bazenu, s osobitim naglaskom na drugu četvrtinu koju su naše djevojke dobile čak 7:1.

U utorak, 3. siječnja hrvatska će reprezentacija odigrati preostale dvije utakmice u skupini. Prvo od 11.00 sati protiv španjolske Zaragoze, a potom s početkom u 17.00 sati protiv odgovarajuće reprezentacije Srbije.