Euro kup / 2. studenoga 2023.

Odličan Solaris tijesno poražen

U A skupini Eurokupa, utakmicu 3. kola u Barceloni su odigrali istoimeni domaćin i naš Solaris, a Katalonci su silno sretni, uzdignutih ruku i ne skrivajući radost dočekali kraj. Ne bez razloga jer imali su pune ruke posla s oslabljenim, ali tomu unatoč vrlo dobrim Solarisom. Svjesni su i u Barceloni da je ova utakmica mogla završiti i drukčije od minimalnih 8:7 u njihovu korist.

Podsjetimo, Solaris je doputovao u Barcelonu bez prvog strijelca i lidera momčadi Antonija Petkovića, ali i bez Marina Vrdoljaka. Obojica su odrađivali kaznu crvenog kartona iz prethodnog kola, gostovanja u Palermu. Upravo stoga je Barcelona uoči utakmice slovila za favorita neovisno što je i domaćinu nedostajao argentinski branič Veich koji je na Panameričkim igrama u Čileu.

Sunčani su ‘zamrznuli’ Barcelonu na početku. Roko Akrap, pa onda triput zaredom Roko Pelicarić pogađaju za 4:1 početkom druge četvrtine. Dva Roka, 4 gola, šibenski rock’n’roll. Jasno, nije moglo predugo trajati jer Barcelona je jak, kvalitetan sastav kojem ne nedostaje niti iskustva. Uspjeli su poravnati do pred kraj druge četvrtine (4:4), ali potom opet Roko, ali ovog puta Akrap dovodi goste u prednost na polovici utakmice.

U drugoj polovici smo gledali izjednačenu, fizički sigurno vrlo napornu, tešku utakmicu u kojoj su se istaknule obrane obiju momčadi, baš kao i vratari. Poveo je Solaris 5:4, pa Barcelona ‘okrenula’ na 6:5, ali do kraja treće četvrtine je naš Solaris opet bio u prednosti – 7:6.

U zadnjih 8 minuta samo dva gola, nažalost oba u šibenskoj mreži. U posljednjih pet minuta kada je već postignut rezultat 8:7, a koji se neće mijenjati do kraja, oba su sastava imali prilike za gol. Domaćin za povećanje vodstva, gost za izjednačenje. Štoviše, Solaris je imao i zadnji napad, s igračem više za moguće poravnanje i rulet peteraca. Šut Pelicarića nekoliko sekundi prije kraja, obranio je vratar Barcelone.

Imajući u vidu okolnosti koje su prethodile ovom susretu, odnosno koliko je Solaris bio oslabljen, minimalan poraz u Barceloni je u biti čak ugodno iznenađenje.

U drugoj utakmici iste skupine, još dan ranije je u Francuskoj domaći Tourcoing pobijedio Palermo 14:11. Za pobjednika je Duje Živković postigao 2, a Dražen Kujačić 1 gol.