Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 22. srpnja 2020.

Novom pobjedom petercima jugaši na korak do naslova

Jug Adriatic osiguranje je nadomak obrane naslova ili svoje ukupno 16. titule prvaka Hrvatske. Pobjedom u drugoj utakmici finala, sada u Zagrebu, momčad iz Dubrovnika vodi 2-0 u pobjedama i sada ju još samo pobjeda jedna dijeli do ukupnog slavlja. Silno velika prednost jer bi na pragu čuda bilo da mladostaši uzvrate s tri pobjede u nizu. Iako… u ovoj sezoni, te u utakmicama ovih suparnika, sve je moguće.

Pobjednik je ponovo odlučen tek petercima, budući da je nakon 32 minute ‘čiste igre’ bilo 10:10. Utakmicu je bolje otvorila Mladost (2:0, oba gola Miloša), no sigurno je za Zagrepčane moglo biti i bolje da je Bukić realizirao peterac. To nije učinio jer mu je obranio Toni Popadić kojem je to samo dalo dodatna krila. U dubrovačkom pak sastavu ima jedan koji ni ne skuplja krila. ‘Leti’ prekrasno, igra sjajno, a pogađa nepogrešivo – Loren Fatović. On je s tri uzastopna gola navijestio svoju veliku večer, te preokrenuo rezultat u Jugovu korist (2:3). Opet, nije dugo bilo tako jer su Bukić i Lazić vratili gol prednosti na mladostašku stranu. Opet odličan zanimljiv i izjednačen vaterpolo u finalu. Sjajna utakmica koju nije mogla ni kiša koja se srušila nad Zagrebom pokvariti. U poluvremenu smo još bili na početku – 5:5.

Treća četvrtina pripada gostima koji su u jednom trenutku, pred sam kraj te dionice došli na tri razlike (9:6 za Jug Adriatic osiguranje). Riješena utakmica? Ni govora! Dvije sekunde prije kraja treće dionice Harkov vraća nadu Mladosti u povratak.

Tu istu nadu je samo potkrijepio Lovre Miloš s dva gola za poravnanje (9:9), a onda golom Biljake dvije i pol minute do kraja, Žapci dolaze pred ‘vrata raja’. Zamalo su i prošli kroz njih jer su u zadnjoj minuti imali kontru, Popadić je obranio, a u protuudaru je mladi Žuvela izjednačio na 10:10. Bilo je to minutu i 10 sekundi do kraja, rezultat se više nije mijenjao, te se finalna pobjeda opet morala ‘potražiti’ petercima.

Tu se sjajnim pokazao dubrovački vratar Popadić obranivši udarce Bukića i Lazića, a kako je Bowen pogodio u gredu, nije pomogla jedna Marcelićeva obrana šuta Garcije. Jug Adriatic osiguranje slavi pobjedu i vodstvo 2-0.

Sljedeće subote, 25. srpnja od 20.15 sati imaju prvu meč-loptu za naslov prvaka Hrvatske.

IZJAVE

Možda više i nije slučajnost kada izgubimo dvije utakmice uzastopno na isti način, petercima. No, mislim da smo imali i dovoljno kvalitetnu situaciju da utakmicu riješimo ranije, pred kraj utakmice pri našem vodstvu 10:9. Kontra 2 na 1, a umjesto toga smo primili gol u rekontri. To nam se ne smije događati, to su krupne pogreške i one koje odlučuju. Ovo je skupa, jako skupa škola, ali moramo pronaći način iz ovoga izaći pametniji.

Zoran Bajić, trener Mladosti

Igra se zaista vrhunski vaterpolo, vrlo dinamično, ali takvo što sam i očekivao. Mi smo e dvaput izvukli, idemo to tako reći. Počeli smo loše, uspjeli se stabilizirati sredinom utakmice, poveli solidno, ali i opet nismo uzeli odmah i na vrijeme ono što nam se nudilo već tada. No, opet i to mogu očekivati jer ovo su finala, odličan suparnik, teške utakmice. Sada je najvažnije spremiti se, fizički i psihički za ono što nas čeka za dva i pol dana.