Regionalna liga / 29. rujna 2023.

Novljani u zadnjoj četvrtini osigurali bodove

U Rijeci dosta sličan scenarij utakmice kao u Šibeniku. Jadran iz Herceg Novog je pobijedio Primorje EB, što i nije za čuditi jer je i prije utakmice slovio za favorita. No, jednako tako, u najavi smo spomenuli kako bi primorjaši mogli namučiti prvaka Crne Gore. To su u većem dijelu susreta i učinili.

Vrlo je bitno bilo otvaranje utakmice u kojoj je crnogorska momčad brzo napravila veliku razliku i povela 3:0 nakon nepune četiri minute igre. To će se umnogome pokazati ključnim za veći dio susreta. Naime, igrači trenera Hinića su se uspjeli ‘pribrati’ i smanjivati početni pritisak gostiju. Brzo se to odrazilo i brojčano na semaforu. Do kraja prve četvrtine je domaćin već došao na minus 1 ili 3:2 za goste.

Pred kraj druge četvrtine je Jadran (HN) iznova poveo osjetnije (6:3), kao i početkom treće (7:4). Riječani iskazuju međutim odliku koja ih je krasila i tijekom prošle sezone – nema odustajanja. Do zadnjih sekundi treće dionice, Primorje EB je opet zaostajalo tek gol razlike (6:7 – Darko Brguljan). U zadnjim sekundama ove četvrtine popustila je koncentracija, te je prvak Crne Gore ipak u zadnjih 8 minuta ušao s dva gola prednosti.

U zadnjoj četvrtini, potpuno isto kao u Šibeniku, momčad iz Lige prvaka, hercegnovski Jadran je ipak iskazao kvalitetu više. S četiri uzastopna gola, ‘odlijepili’ su se do prednosti 12:6 manje od dvije minute do kraja i tu je priči bio kraj.