Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 30. travnja 2021.

Nova visoka pobjeda jadranašica

Sastav Jadrana ostvario je i drugu visoku pobjedu u tri dana. Nakon prošle srijede i slavlja u Rijeci nad Primorjem EB (27:5), u petak navečer su Splićanke bile uvjerljive i protiv Viktorije u Šibeniku. Riječ je o utakmici 10. kola Prvenstva Hrvatske za seniorke.

Prva četvrtina čak i nije dala za navijestiti tako uvjerljivu pobjedu, budući da je nakon prvih 8 minuta bilo ‘samo’ 3:2 za gošće. No, potom je slijedio ‘uragan’. Čak 7:0 u drugoj dionici, ali i 9:1 u zadnjoj četvrtini za Jadran, na koncu je dalo visokih 18 golova plusa. Domina Butić je ponovo bila ‘u elementu’. Ovog puta 9 golova iz isto toliko pokušaja.

Ovom su se pobjedom igračice Jadrana bodovno izjednačile na vrhu prvenstvenog poretka s Mladosti (oba sastava po 25 boda), ali Zagrepčanke imaju i utakmicu manje. Riječ je o utakmici protiv Primorja EB koju će odigrati u subotu, 8. svibnja u Rijeci.