U19 reprezentacija / 24. kolovoza 2024.

Nijemci svladani u završnici

U trećem nastupu u mađarskom Szegedu, na međudržavnom turniru Daikin kup za mladiće do 19 godina, Hrvatska je ostvarila drugu pobjedu, uvjerljivo pobijedivši Njemačku.

Međutim, bilo je sve samo ne lako i jednostavno. Njemačka reprezentacija koja je dan ranije svladala Italiju 12:10, što je najveće iznenađenje turnira, pokazala je kako ta njihova pobjeda nije baš stvar slučajnosti. Nijemci su se držali jako dobro i protiv naših mladića. Uostalom, tri četvrtine je utakmica bila posve izjednačena, a dokaz tomu je i rezultat nakon treće dionice – 7:7.

U zadnjih 8 minuta je slijedilo naše odvajanje koje je počelo već s prvim napadom u toj četvrtini i pogotkom centra Viktora Tončinića koji je ostao sam na 2 metra u situaciji s igračem više (8:7). Uzvratili su Nijemci za izjednačenje (8:8), ali to se kasnije pokazao i njihov zadnji pogodak na utakmici.

Duje Cuzzi je s 3 gola bio najprecizniji u našim redovima. Hrvatska reprezentacija će u nedjelju odigrati posljednju utakmicu na turniru u Szegedu, a suparnik će nam biti momčad Italije od 9.30 sati.