Euro kup / 27. rujna 2024.

Nemilosrdna Mladost, a Primorje EB bez šansi

Skupina D – (Mladost)

U drugom nastupu i druga, vrlo visoka pobjeda Žabaca na kvalifikacijskom turniru koje su i organizatori u Zagrebu. Neizvjesnost minimalna, odnosno nije je ni bilo. Zagrepčani su igrali bez centra Josipa Vrlića koi je odmarao, baš kao što je cijelu utakmicu za domaćina branio Ivan Sunara.

Pobjednik je bio znan i puno prije kraja prve četvrtine. Prva četiri napada – 4:0 u manje od četiri minute igre. Nakon prve četvrtine 7:3, u poluvremenu 11:5 za Mladost

U drugoj utakmici 2. kola ovog turnira, grčki Apollon Smyrna je pobijedio Cattaro 19:6. U subotu će se od 18.00 sati na bazenu uz Savu susresti Mladost i Apollon Smyrna što je vjerojatno susret za prvo mjesto u skupini.

Skupina H – (Primorje EB)

Prvak Italije koji je imao turbulentno ljeto s financijskog gledišta, pa odlazak većeg dijela stranih zvijezda, ipak se uspio i više no konsolidirati. Sačuvao je sve domaće igrače, a to je polovica talijanskih reprezentativaca plus Australac Younger i Amerikanac Hallock. To je i dalje vrlo, vrlo snažno, kvalitetno, te iskusno. Protiv takvog sastava trenera Sandra Sukna, mlada momčad Riječana nije imala šanse.