Mlađi juniori, Prvenstvo Hrvatske / 24. ožujka 2024.

‘Nedodirljivi’ Medveščak

Intenzivan je tjedan iza naših mlađih juniora u Prvenstvu Hrvatske. Naime, subota i nedjelja su donijela dva kola (15. i 16.), ali u tjednu za nama bilo je i odrađivanja nekih zaostalih utakmica. To se odnosi na oba zagrebačka kluba, Medveščak i Mladost, baš kao i na Jadran i Jug Adriatic osiguranje.

Obilježje tih utakmica, kao i vikend susreta je nastavak dominacije mladih Medvjeda odnosno Žabaca.

Jasno je to vidljivo i po poretku gdje su oba zagrebačka kluba u vrhu, s tim da se Medveščak doima nedodirljivim s omjerom 15-0. Mladostaši imaju omjer 11-4 i stoga su visoko, drugoplasirani, ali opet čak 11 bodova manje od lidera. Iza dvojca iz metropole slijede Jadran, Jug Adriatic osiguranje, Zadar 1952…

Petnaesto kolo je odigrano u dva dana (petak i subota) i tu je jedina koliko-tolika neizvjesnost, više možda prividna, vladala u splitskom ogledavanju dva gradska suparnika, POŠK-a 1937 i Mornara. Slavili su mornarevci s dva gola razlike, ali… Vodio je Mornar cijelu utakmicu koju je uostalom i otvorio s 4:0 i 5:1 nakon druge četvrtine. Poškovci su samo jednom uspjeli stići na tek jedan gol zaostatka (5:6) u trećoj četvrtini, no već u zadnjoj je bilo 9:5 i 10:6 za kasnijeg pobjednika.

U istom, dakle 15. kolu, Mladost je svladala Zadrane s 12 golova prednosti, Medveščak je bio bolji od Solarisa sa 6, dok je Jadran ostavio Opatijce na 19 golova zaostatka.

U 16. kolu, mladostaši ponovo uvjerljivi s 11 golova prednosti u odnosu na Solaris. Medvjedi su ‘pobjegli’ rezultatski Zadranima 10 golova, baš kao što je i Jadran bio uvjerljiv protiv riječkog Primorja EB. Jugaši jasno nisu imali problema protiv Opatije LRH, jedinog sastava koji iz svojih dosadašnjih 14 utakmica nije osvojio ni bod.