Kadeti, Regionalna liga / 19. svibnja 2023.

Nakon 2. dana, Jadran vodi u B skupini

U Šibeniku su drugog dana natjecanja na turniru RVL do 14 godina odigrane utakmice 2. kola.

Od hrvatskih klubova, u vodu su skočili prvo mladići Medveščaka protiv suparnika iz hercegnovskog Jadrana koji je slavio na kraju pobjedu, 12:11. Do tri minute prije kraja vladala je još neizvjesnost glede pobjednika, 10:10, da bi Novljani s dva gola ušli u zadnju minutu s dva pogotka prednosti što se pokazalo dostatno za pobjedu Jadrana (HN).

U istoj, A skupini odmah je potom beogradska Banjica bila uvjerljiva protiv POŠK-a 1937 pobijedivši s 13 golova razlike, 21:8. Već nakon prve četvrtine i 8:2 u korist Beograđana, bilo je izvjesno da poškovci u ovom susretu neće do bodova.

U 3. kolu B skupine viđen je hrvatski obračun Jadrana i Solarisa kojeg su u svoju korist riješili Splićani, 12:10. Vito di Liddo je kod Sunčanih ponovo bio imao vrlo dobar realizacijski učinak (5 golova), ali to nije moglo spriječit pobjedu jadranaša kod kojih je najbolji bio Duje Burazer (4 gola). Upravo je di Liddo iz kaznenog udarca smanjio bio na 11:10 prednost Jadrana, dvije minute prije kraja. Svaku dvojbu oko pobjednika razriješio je na isti način, kaznenim udarcem, Nardo Skejić za Jadran, 9 sekundi prije kraja za konačan rezultat.

Jadran je i inače imao uspješan dan u Šibeniku jer su i u svojoj drugoj utakmici dana, a 4. kolu slavili. Ovog puta protiv podgoričke Budućnosti, 11:8 (Skejić 4 pogotka). Presudna je bila zadnja četvrtina koju su jadranaši dobili 4:1, te od 7:7 nakon tri četvrtine došli na koncu do uvjerljive pobjede.

Još jedan hrvatski dvoboj viđen u Crnici ovog petka. U A skupini su se sastali Medveščak i POŠK 1937, a slavili su Zagrepčani, 17:12 (Marković 4/Savin 4 gola). Odlučujući je bio sjajan početak malih medveščakovaca koji su u prvoj minuti druge četvrtine već vodili 5:0.

Posljednju je utakmicu od hrvatskih momčadi na ovom turniru odigrao domaćin, Solaris protiv Šapca u skupini B. Momčad iz Srbije je bila bolja pobijedivši 15:7, a najveća je razlika učinjena u zadnjoj četvrtini koju su Šapčani dobili 5:0.

Nakon dva dana i većeg dijela nadmetanja po skupinama, od hrvatskih je klubova u daleko najboljem položaju splitski Jadran u B skupini koji kolo prije kraja vodi s 3 pobjede i 6 bodova (pobjeda se vrednuje s 2 boda), te ih koračić dijeli do prvog mjesta. Naime, jadranaši u subotu u zadnjem kolu igraju protiv posljednje momčadi u skupini, Budve koja nema niti jedan bod.

U skupini A vode Banjica sa 6 bodova (3 utakmice), ispred Jadrana iz Herceg Novog jednako tako 6 bodova (4 utakmice). Medveščak ima 3 boda iz 4 utakmice, dok su na začelju bez boda u 3 susreta, POŠK 1937 i valjevski Valis.