Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 17. ožujka 2024.

Mornaru naslov kadetskih prvaka

Momčad Mornara iz Splita novi je prvak Hrvatske u kadetskoj konkurenciji! U finalnoj utakmici završnog turnira državnog prvenstva, Mornar je u Šibeniku svladao domaći Solaris 11:10 u utakmici preokreta u završnici.

Zlato ide u Split

Nakon prve polovice finalne utakmice nismo bili ništa bliže odgovoru ili rješenju o prvaku nego prije početka. Izjednačen susret, pa je takav bio i rezultat nakon dvije četvrtine (6:6).

Načelno, isto možemo navesti i za treću četvrtinu u kojoj bi Šibenčani minimalno poveli, ali Splićani sustizali, da bi se u zadnju dionicu ušlo s prednošću Solarisa 9:8.

Početkom zadnje četvrtine su Šibenčani poveli 10:8 što je bilo najveće vodstvo Solarisa dotad. Gotovo pa i cijele utakmice, izuzmemo li da je i Mornar na samom početku imao dva gola prednosti (2:0). Brzo su mornarevci smanjili na 10:9 za Solaris, te je taj rezultat bio aktivan sve do dvije minute prije kraja.

Tada je prvo Ivan Marović poravnao (10:10), da bi pola minute prije kraja utakmice Luka Gojsalić doveo Mornar u prednost (11:10). Imao je Solaris još zadnji napad na utakmici, ali obrana mladih Splićana mu je odoljela.

Pozicija Klub

Brončani Cavtat

U utakmici za treće mjesto, Cavtat je pobijedio Mladost, također rezultatski minimalno (9:8). Ove dvije momčadi su se već susrele, u Šibeniku, u 1. kolu natjecanja u skupini i tada je Cavtat uvjerljivo slavio (16:7). Sada nije bilo toliko izražene nadmoći Cavtaćana, ali je činjenica da je Cavtat cijelo vrijeme vodio, pa i 5:2 i 6:3. Ipak, Mladost je uspjela doći na gol zaostatka u završnici utakmice (7:7 i 8:7, malo više od minute do kraja). Cavtaćani su preko Luke Botića poveli 9:7 kada su do kraja ostale još samo 44 sekunde, te je bilo izvjesno da će bronca na jug Hrvatske.

Peto je mjesto osvojio Medveščak pobjedom nad Jadranom, dok je sedmi Zadar 1952 koji je svladao Jug Adriatic osiguranje.

Najboljim vratarom Prvenstva Hrvatske proglašen je Luko Vezilić (Cavtat); najbolji igrač je Patrik Kundid (Solaris), dok je trofej za fair-play pripao VK Zadar 1952.