Juniori / 23. svibnja 2024.

Mornaru nakon Prvenstva i Kup

Apsolutno najbolju juniorsku momčad u hrvatskom vaterpolu ima splitski Mornar. Potvrdili su to i dokazali i na završnom turniru nacionalnog kupa koji je završen u Zadru.
Nakon što su u siječnju ove godine osvojili naslov juniorskog prvaka Hrvatske, sada su kolekciju medalja i trofeja oplemenili i s prvim mjestom u Kupu. Cijeli turnir bez poraza okončali su trijumfom u finalu nad Jug Adriatic osiguranjem.

U završnoj utakmici turnira, mornarevci su glavninu posla obavili u biti već u prvoj četvrtini koju su dobili 5:2. Nakon nepune prve tri minute bilo je 3:0 za Mornar. Ovu prednost Splićani više nisu ispuštali, štoviše u trećoj su četvrtini je još malo i ‘podebljali’ (8:4, 10:5, 11:6). U zadnjoj četvrtini su Dubrovčani uspjeli malo smanjiti, ali nisu se primaknuli na manje od 2 gola zaostatka za Mornarom koji je na kraju zasluženo proslavio još jedan ovosezonski trofej.

U utakmici za treće mjesto, Mladost je pobijedila splitski Jadran u poprilično izjednačenom susretu u kojem je u drugoj polovici Splićanima zakazao napad ili Zagrepčanima briljirala obrana, kako tko to prihvati.
Nakon 5:5 po okončanju druge četvrtine, Jadran je početkom druge minute treće dionice poveo 6:5, ali ispostavilo se kasnije da je jadranašima to bio i zadnji gol na utakmici.
S druge strane, mladostaši su postigli dva, oba u zadnjoj četvrtini, a gol za pobjedu i treće mjesto djelo je Frana Dobrića minutu prije kraja utakmice.

Pozicija Klub

Peto je mjesto pripalo Primorju EB koje je bilo bolje od Zadra 1952, dok je za 7. mjesto Medveščak svladao Solaris kojem nije pomoglo ni čudesno dobro napadačko izdanje Šimuna Brajkovića koji je postigao čak 7 od ukupno 11 golova Sunčanih.

Nakon završene finalne utakmice podijeljene su i pojedinačne, te dodatne nagrade.
Tako je za najboljeg vratara turnira proglašen Jakov Ćosić (Mladost); najbolji igrač je Luka Penava (Mornar), dok je trofej za fair-play pripao VK Zadar 1952.