Mlađi juniori / 29. rujna 2023.

Mornarevci i jugaši pobjednici skupina

Počelo se polako odmotavati i klupko u Zadru. Klupko na koncu kojeg ćemo, u nedjelju doznati tko je pobjednik nacionalnog kupa u uzrastu mlađih juniora.

U petak su naime, utakmicama 2. i 3. kola, završena nadmetanja po skupinama. Splitski Mornar u A odnosno dubrovački Jug Adriatic osiguranje u B skupini su s maksimalnim učinkom ili tri pobjede iz isto toliko utakmica, osigurali izravan ulazak u subotnje polufinale. Drugim riječima imat će trenutak predaha više u odnosnu na 4 sastava koji će u tzv. lažno četvrtfinale. Ondje će, kao drugo i trećeplasirani iz skupina, Medveščak i Primorje EB (skupina A), odnosno Zadar 1952 i Mladost iz B skupine.

Upravo je u B skupini, zadnji susret cijelog trećeg kola, bio najzanimljiviji, te je izravno presuđivao o prolasku skupine. Sastali su se Jadran i Mladost, momčadi koje nisu imali dotad niti jedan bod, te bi jasno pobjeda značila i prolazak skupine, ostanak u borbi za medalju.
Mladostaši su slavili protiv Splićana 9:8 i to velikim preokretom. Naime, još sredinom treće četvrtine je Jadran vodio čak 7:4, da bi početkom zadnje dionice Mladost prvo poravnala (8:8), a točno minutu do kraja je golom Andrije Čolovića s igračem više, zagrebačka momčad došla do pobjede koja im je donijela treće mjesto i subotnji sraz u ‘lažnom četvrtfinalu’ s gradskim suparnikom, Medveščakom.