Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 30. travnja 2024.

Mornar u borbi za 5. mjesto

Splitski Mornar je suparnik Solarisu u borbi za 5. mjesto Prvenstva Hrvatske, sezone 2023./24. Naime, u uzvratu u Splitu , borbe za poredak od 5. do 8. mjesta, Mornar je i drugi put pobijedio KPK. Nakon 14:9 u prvom susretu prošlog tjedna u Korčuli, u utorak je u poljudskom bazenu Mornar bio još uvjerljiviji.

Već je prva četvrtina ukazala da bi to mogla biti utakmica s izrazito puno golova jer je rezultat nakon prve dionice bio pomalo atipičan – 8:4 za domaćina ili čak 12 golova u prvih osam minuta. Inače, dvije minute prije kraja te četvrtine je bilo 7:1, te je time razriješena i dvojba tko je ukupni pobjednik. Tek kurioziteta radi, valja spomenuti da je u utakmici u kojoj je Mornar u cijelosti diktirao igru i rezultat, gost ipak jednom i poveo. Pogađate, 0:1.

Zanimljivo je i da su se ipak Korčulani pred kraj druge četvrtine uspjeli vratiti, smanjiti na 9:8, a tada je slijedio novi nalet domaćina. Posebno u zadnjoj četvrtini koju je Mornar dobio 6:2.