Mornar suveren u Splitu
Nije ni bilo dvojbe, a osim toga i naveli smo još nakon prvog dana da su se mornarevci plasirali dalje, dok su nakon drugog dana ili kola osigurali prvo mjesto. To su u nedjelju rano poslijepodne i potvrdili.
Mornar je u 3. kolu splitskog kvalifikacijskog turnira Konferencijskog kupa očekivano uvjerljivo pobijedio sastav iz Bosne i Hercegovine. Momčad Banja Luke ostavljena je na 20 golova zaostatka. Gosti nisu više od dvije četvrtine uopće postigli gol, točnije prvi pogodak je suparnik iz BiH pogodio mrežu domaćina tek u 18. minuti. Dotad je već bilo 9:0 za Mornar.
Prvi strijelac susreta bio je Luka Penava s 5 golova, uz još trojicu četverostrukih strijelaca – Bruno Hrvatić, Ferdinand Josip Bušelić i Nardo Dragaš. Mornar se ovime pridružio Primorju EB kao drugi hrvatski klub koji će nastaviti nadmetanje u Konferencijskom kupu.
