Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 19. svibnja 2021.

Mornar prvi put pobijedio u 2021.

U Splitu se u početku dugo čekalo na pogodak. Prvi je postignut tek dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine, a poveo je POŠK (Marino Divković). Nakon početnih minuta uvjetno rečeno ‘letargije u bazenu’, barem ako se govori o golovima, u sljedećim je minutama ‘procurilo’. U tolikoj mjeri da je u posljednjih dvije i pol minute postignuto čak 6 pogodaka (3:3). Još do konca druge četvrtine poškovci su držali utakmicu u neizvjesnosti, budući da je u poluvremenu bilo ‘samo’ jedan razlike za Mornar BS (5:4).

Tek u drugom dijelu treće četvrtine dolazi do odluke, odnosno u tom se trenutku Mornar BS značajnije rezultatski ‘odlijepio’ (10:6). Tu su prednost igrači trenera Danijela Burića uspjeli i održati do konca susreta. Sa 6 pogodaka prvi strijelac utakmice bio je mornarevac Marin Vrdoljak. Konačnih 4 gola prednosti iz prve utakmice, uz kvalitetu koja definitivno pripada Mornaru BS, trebalo bi ovoj momčadi biti dostatno za 7. mjesto.

Ujedno, ovo je bila u ovoj kalendarskoj 2021. godini prva pobjeda Mornar Brodospasa.