Prvenstvo Hrvatske / 24. travnja 2024.

Mornar pobijedio Korčulane u zadnjoj četvrtini

U prvoj utakmici borbe za poredak od 5. do 8. mjesta u Prvenstvu Hrvatske, splitski Mornar je napravio velik, vjerojatno i presudan korak u smjeru sučeljavanja Solarisu za 5. mjesto u državi.

U Korčuli je naime sastav trenera Borisa Pavlovića kojeg zbog suspenzije mijenja na klupi tijekom utakmice Marijo Oreb, svladao domaćina vrlo uvjerljivo, a sve na temelju puno bolje odigranih zadnjih 8 minuta. Nakon prve tri četvrtine nitko se ne bi usudio prognozirati ishod ili pobjednika, budući da su oba sastava bila potpuno izjednačena.
Potom je uslijedila s jedne strane, furiozna igra gostiju kojima je sve baš polazilo za rukom, a s druge strane ‘zamračenje’ u igri domaćina. Posljedica toga su bila 4 uzastopna pogotka Mornara u prvih nepunih pet minuta igre u zadnjoj četvrtini. Za rezultatski odmak gostiju od 8:7 do 12:7.

Duje Buzdovačić sa 6 pogodaka, a pritom čak i jednim nerealiziranim petercem, bio je prvi igrač utakmice. Druga utakmica ovog para, odigrat će se sljedećeg tjedna u Splitu, u utorak, 30. travnja.