Regionalna liga / 27. ožujka 2024.

Mornar pao u Šapcu

Nisu nažalost baš svi naši klubovi u srijedu navečer pobjeđivali u Srbiji. U Šapcu je istoimeni domaćin u susretu za ostanak u Premier ligi pobijedio splitski Mornar.

Mornarevci su do sredine druge četvrtine lagano kontrolirali ritam, pa i rezultat, te vodili s po jednim golom razlike. Ipak, do konca tog dijela igre je Šabac uspio izjednačiti i prijeći u minimalno vodstvo (6:5 iz protunapada u zadnjim sekundama).

Tada je slijedilo lagano ‘zamračenje’ u igri Mornara. Možda čak i nešto ranije. Naime, od točno sredine druge pa do sredine zadnje četvrtine (16 minuta), Mornar nije postigao gol. Šabac je to znao itekako iskoristiti, te su u tom razdoblju napravili preokret od 5:5 do 11:5 što je ujedno i najveća prednost na utakmici. Budući da je ovaj rezultat bio aktualan do malo manje od pet minuta do kraja susreta, bilo je jasno i da je tu bio priči kraj za našeg predstavnika.
Mornar u četvrtak igra u Obrenovcu protiv Partizana, dok će Šabac ugostiti zagrebačku Mladost.