Regionalna liga / 20. travnja 2024.

Mornar ispao iz Premier lige

Čudo u Splitu, vrlo neugodno dakako za naš vaterpolo, prvenstveno Vaterpolski klub Mornar. U uzvratnoj utakmici za ostanak/ulazak u Premier ligu u poljudskom bazenu, momčad Valisa iz Valjeva je pobijedila naš Mornar čak 17:10 i time ‘debelo’ nadoknadila minus iz prve utakmice kada je Mornar slavio u gostima (13:12). Ovakvim ishodom je Mornar dakako ispao iz elitnog ranga regionalnog nadmetanja, te će natjecanje sljedeće sezone nastaviti u A1 ligi.

Drugu je četvrtinu gost iz Srbije dobio čak 7:1 i to je u konačnici jasno i odlučilo pobjednika. Konkretno, posljednjih 6 minuta druge četvrtine u kojoj sve što je moglo loše krenuti po Mornar, baš tako i završilo. U šest minuta – šest primljenih pogodaka (jedan iz peterca, jedan iz kontre, jedan s igračem više za Valis, a čak tri iz pozicijskog napada). U poluvremenu 10:4 za suparnika i to je bilo jednostavno neuhvatljivo.