Kadeti, Prvenstvo Hrvatske / 16. ožujka 2024.

Mornar i Solaris u finalu

U nedjeljnom finalu Prvenstva Hrvatske za kadete, čiji se završni turnir igra ovih dana u Šibeniku, za naslov prvaka i zlatnu medalju nadmetat će se Mornar i Solaris. To je i najznačajnija informacija nakon trećeg dana natjecanja najboljih hrvatskih kadeta u Crnici.

Tijesne, ali velike pobjede mornarevaca
Mornarevci su u prvo u prijepodnevnim satima subote svladali u četvrtfinalu gradskog suparnika, momčad Jadrana boljim izvođenjem peteraca (11:10). Utakmica iznimno izjednačena, oba su se sastava izmjenjivala u vodstvu, ali nikad više od jednog gola prednosti.
U polufinalu je Mornar odigrao i još jednu ‘tvrdu’, neizvjesnu utakmicu koju su riješili s jednim pogotkom u svoju korist, protiv vrlo dobre momčadi Cavtata (9:8). Zanimljivo je da su za Cavtat golove postigla samo dvojica igrača (Marino Grbešić i Luka Botić), obojica po 4 gola.
Odlučujući gol za pobjedu i plasman u finale, postigao je za Mornar Niko Kaštelančić minutu i pol prije kraja utakmice.

Žapci preko jugaša do Solarisa
Mladost je pak u četvrtfinalu pobijedila Jug Adriatic osiguranje 13:10 prije svega na osnovu bolje odigrane zadnje četvrtine. U nju se naime ušlo rezultatom 9:9, da bi mladi Žapci u zadnjih 7 minuta (koliko traje četvrtina u kadetskom uzrastu) bili puno bolji, dobili taj dio 4:1 i plasirali se u polufinale.
Ondje ih je u borbi za ulazak u finale čekao domaćin turnira, šibenski Solaris. Vrlo dobra, neizvjesna utakmica u kojoj se kod Zagrepčana istaknuo Luka Terzić postigavši 6 golova, ali ipak Šibenčani su bili na kraju bolji. Sunčani i Žapci su bili potpuno izjednačeni nakon prve polovice susreta (4:4), da bi u trećoj dionici Šibenčani u jednom trenutku poveli i s tri gola razlike (8:5). Uoči zadnje dionice bilo je 8:6 za Solaris, ali u svakom slučaju možda je i presudna razlika ‘pala’ baš u toj trećoj četvrtini. U završnici utakmice bilo je u još dva navrata +3 za Solaris (10:7 i 11:8), tako da je sveukupno gledano Solaris s pobjedom 11:9 zaslužio nedjeljnu borbu za trofej prvaka.

Finale je inače na rasporedu u nedjelju od 12.30 sati. Prethodno će se osim ogleda Cavtata i Mladosti za broncu, nadmetati još Jadran – Medveščak za 5. mjesto odnosno Zadar 1952 – Jug Adriatic osiguranje za 7. mjesto u Prvenstvu Hrvatske.