Prvenstvo Hrvatske / 17. studenoga 2020.

Mornar BS ne da vrh

Momčadi Danijela Burića očito se svidjelo ‘s visoka’ gledati ostatak društva u Prvoj ligi, pa su tako mornarevci i nakon pete utakmice i dalje sa stopostotnim bodovnim učinkom, što dakako jamči i mjesto broj 1.

U utorak je u Splitu na Poljudu, doslovno pa u isti trenutak kada je u susjedstvu počinjao nogometni susret Hrvatske i Portugala, svladali novaka u Prvoj ligi, momčad KPK u susretu zaostalom iz 5. kola. Ipak, pobjeda domaćina nije baš izborena jednostavno i lagano, što doduše nije bilo ni za očekivati. Utakmica je bila izvanredno izjednačena više od tri i pol četvrtine. Cijelo vrijeme bi naime jedna momčad povela (najčešće Mornar BS), a druga izjednačila (KPK). Tako je bilo sve do posljednje dvije i pol minute utakmice.

Tada, Duje Akrap realiziravši peterac (2.40 minuta prije kraja) prvi put odvodi Mornar BS do više od gola razlike (11:9), a nepunu minutu kasnije Paolo Jakovčević pogađa još jednom (12:9). Manje od minutu i pol prije kraja, tri razlike se jako teško sustiže.

Domaćinu je podosta značio povratak kako vratara Kordića (9 obrana), tako i Vrdoljaka koji je s 4 pogotka bio i najbolji strijelac svoje momčadi. U KPK se ponovo izdvajao Tin Fabris s 4 pogotka, od toga dva iz peterca.

Korčulani će vrlo brzo ponovo do Splita, budući da već u subotu gostuju kod POŠK-a u utakmici 7. kola, dok će u istom tom kolu Mornar BS igrati ponovo u svom bazenu, ali protiv najjačeg suparnika dosad, zagrebačke Mladosti.