U16 reprezentacija / 30. srpnja 2022.

MONTENEGRO KUP (do 16) – Velika pobjeda nad Italijom

Hrvatski mladići do 16 godina i dalje nastavljaju s uspjesima na turniru Montenegro kup u crnogorskom gradu Herceg Novom. U 4. kolu ostvarili su i treću pobjedu, uz remi protiv Srbije u 1. kolu. U subotu prijepodne svladani su Talijani. Na kraju je završilo čak 4 razlike za momčad trenera Hrvoja Hrestaka, iako je većim dijelom utakmica bila izjednačena. No, ponovo suparnici nisu uspjeli niti jednom povesti protiv naših mladića, a sve što su Talijani uspjeli učiniti bilo je nekoliko tek izjednačenja (1:1, 4:4, 5:5, 7:7).

U trećoj četvrtini, u koju se ušlo s vodstvom Hrvatske 8:7, počelo je lagano, a nešto rezultatski osjetnije odvajanje u korist naših mladića. Prvo preko Gabrijela Burburana za 9:7 – peterac), pa potom i Bučević za 10:7 – igrač više. Talijani nisu odustajali tako lagano, te su u 40-ak sekundi uspjeli smanjiti na 10:9. Ipak, u zadnju se četvrtinu ušlo s hrvatskim vodstvom 11:9.

Italija se uspjela još jednom primaknuti na gol zaostatka (11:10), a tada je slijedila uraganska završnica mladih Hrvata – Nikola Prezzi, Arijan Raci, Bruno Đuho i Bartul Bučević uzastopnim su golovima priskrbili Hrvatskoj vodstvo 15:10 i osigurali pobjedu. Poraz Talijana je tek malo ublažio Scordo 15-ak sekundi prije kraja.

Strijelci za Hrvatsku bili su – Karlo Dragošević i Arijan Raci po 3 pogotka, Andro Galić i Bartol Bučević po 2, dok su po jednu loptu u talijansku mrežu smjestili Ante Jerković, Viktor Tončinić, Nikola Prezzi, Josip Kovačević i Gabrijel Burburan. Od vratara, Nikola Batuš je ubilježio 7 obrana, a Matija Prižmić 4.

Posljednju utakmicu na turniru, Hrvatska igra kasno večeras od 21.20 sati protiv domaćina Crne Gore i to će po svemu sudeći biti i susret za prvo mjesto.