U16 reprezentacija / 28. srpnja 2022.

MONTENEGRO KUP (do 16) – Remi protiv Srbije i pobjeda nad Mađarima

Hrvatska muška reprezentacija do 16 godina vrlo je dobro započela nastup na jakom međudržavnom turniru “Montenegro kup” u Herceg Novom, a što je svojevrsna predigra ili uvježbavanje za skorašnji nastup na Svjetskom prvenstvu ovog uzrasta u grčkom gradu Volosu (21. do 27. kolovoza).

U 1. je kolu, u četvrtak prijepodne Hrvatska odigrala neodlučeno protiv Srbije 10:10 (2:1, 3:3, 3:2, 1:3), da bi u večernjim satima istog dana mladi Hrvati svladali Mađarsku 7:6 (1:0, 3:2, 1:2, 2:2).

U prvoj utakmici, izuzev početnog vodstva Srbije (0:1), Hrvatska je vodila cijelo vrijeme utakmice, pa je već početkom druge četvrtine bilo 3:1 za Hrvatsku. Nakon poravnanja Srba na početkom treće dionice (5:5), izabranici trenera Hrvoja Hrestaka su postigli tri uzastopna gola, te su minutu i pol prije kraja treće dionice imali prednost od tri gola (8:5). Početkom zadnje četvrtine bilježimo i još jednom tu najveću prednost (9:6).
Suparnik je uzvratio s tri pogotka i stigao do izjednačenja (9:9), da bi točno 1.01 minutu prije kraja Bartul Bučević doveo Hrvatsku na prag pobjede (10:9). Ipak, Srbija se uspjela spasiti poraza i golom samo 21 sekundu prije kraja poravnati na konačnih – 10:10.

Najbolji strijelac u redovima hrvatske reprezentacije bio je Arijan Raci (3 pogotka). Dva je gola postigao Bartul Bučević, a po jednom su se u strijelce upisali Mislav Čurković, Gabrijel Burburan, Nikola Prezzi, Viktor Tončinić i Ante Jerković.

U 2. kolu, hrvatska je reprezentacija došla i do prve pobjede u Herceg Novom, nad drugom momčadi iz susjedstva, protiv Mađarske. Priča opet u jednom dijelu istovjetna utakmici protiv Srbije. Naši mladići nisu naime niti jednom dopustili suparnicima vodstvo. Od 2:0 početkom druge dionice pa preko vodstva 3:1, 4:2 ili u trećoj četvrtini i 5:3 za Hrvatsku. Pojednostavljeno, tijekom cijele utakmice Mađarska nije uspjela niti jednom niti izjednačiti, te je samim time pobjeda naših mladića i više nego zaslužena. Unatoč tomu što su Mađari ‘ispalili’ gotovo dvostruko više šuteva (40-26). Međutim, tu onda moramo dometnuti i vrlo bitan ‘detalj’. To je naš vratar Marija Prižmić koji je ubilježio čak 17 obrana!

U hrvatskoj reprezentaciji najbolji su strijelci bili s po 2 gola Karlo Dragošević, Andro Galić i Ante Jerković, dok je još jedan pogodak postigao Nikola Prezzi.

U petak, 29. srpnja Hrvatska će odigrati samo jednu utakmicu. U 3. kolu naše mladiće očekuje Nizozemska, a utakmica počinje u 18.00 sati.