U16 reprezentacija / 29. srpnja 2022.

MONTENEGRO KUP (do 16) – Pobjeda nad Nizozemcima

U 3. kolu međudržavnog turnira Montenegro kup u Herceg Novom za uzrast do 16 godina, Hrvatska je nakon remija (Srbija) i pobjede (Mađarska), svladala i Nizozemsku. Odabranici trenera Hrvoja Hrestaka pobijedili su Nizozemce 11:7 (4:1, 1:3, 2:1, 4:2).
Najviše je pogodaka postigao Viktor Tončinić (3 gola), a uz njega su se u strijelce još ubilježili i Šime Žilić (2 pogotka), te Mislav Ćurković, Gabrijel Burburan, Andro Galić, Bruno Đuho, Bartul Bučević i Marko Doknić (po 1 gol).

Najveću razliku, 4 pogotka, Hrvatska je ostvarila već početkom druge četvrtine (Žilić za 5:1), no Nizozemci su do poluvremena uspjeli bitno smanjiti svoj zaostatak (5:4). Manje od pet minuta prije kraja utakmice, naši su mladići još imali samo minimalnu prednost (7:6), da bi golovima Tončinića, Galića i Đuhe, mladi Hrvati osigurali pobjedu.

Turnir u Herceg Novom završava u subotu, 30. srpnja kada su na rasporedu dva kola. Tako će Hrvatska u subotu prvo igrati protiv Italije (10.45), a kasnim večernjim satima i protiv domaćina Crne Gore (21.20 sati).