U16 reprezentacija / 30. srpnja 2022.

MONTENEGRO KUP (do 16) – Hrvatska treća u Herceg Novom

U posljednjem, 5. kolu jakog turnira za dječake do 16 godina, “Montenegro kup 2022.” u Herceg Novom, Hrvatska je doživjela prvi poraz. Momčad domaćina, reprezentacija Crne Gore svladala je Hrvatsku 13:11, te su time Crnogorci osvojili prvo mjesto s 12 bodova, ispred Srbije i Hrvatske s po 10 bodova. Zbog nešto bolje gol-razlike (Srbija +10, Hrvatska +7), Srbiji je pripalo drugo, a našim mladićima treće mjesto.

Nakon potpuno izjednačenog početka odnosno prve četvrtine (3:3), Crna Gora se pokazala boljom u drugoj i trećoj dionici, a što je na kraju i presudilo pobjednika. U poluvremenu je bilo ukupno 6:4 za domaćina, a po isteku treće četvrtine još malo više, 9:6 za Crnogorce.

Zadnju četvrtinu s najviše golova, su dobili mladi Hrvati, ali ne i dovoljno da bi izbjegli poraz. Nakon samo dvije minute igre u zadnjoj dionici, domaćin je ostvario najveću prednost (10:6), a manje od 6 minuta do kraja još je uvijek Crna Gora imala +4 (11:7). S vrlo dobro odigrane sljedeće četiri minute, Hrvatska je uspjela stići nadomak poravnanja. Bilo je to nakon gola Nikole Prezzija za 12:11, samo minutu i 20 sekundi prije kraja utakmice. U sljedećem napadu Crne Gore, isključena su dvojica naših igrača u samo 4 sekunde razmaka (Dragošević i Burburan), te su tu brojčanu prednost Crnogorci znali iskoristiti za pogodak 47 sekundi prije kraja ili konačnih 13:11.

Unatoč porazu u posljednjem kolu, mladići izbornika Hrvoja Hrestaka iskazali su na turniru u Herceg Novom generalno jako dobru igru, te ostavili jednako takav dojam. U konačnici, bili su uvjerljivi protiv Italije i Mađarske, pobijedili su Nizozemsku, Srbi su u zadnjim sekundama pogodili za remi odnosno spasili se poraza, da bi tek u zadnjoj utakmici mladi Hrvati bili poraženi.