Liga prvaka / 13. studenoga 2020.

Mladosti za 1. mjesto dostatan i remi

U Siracusi je okončano 2. kolo kvalifikacijske A 2 skupine za odlazak u Ligu prvaka. Naš predstavnik, zagrebačka Mladost je bez borbe dobila grčki Hydraikos 10:0. Podsjetimo, Grci nisu ni doputovali na Siciliju. No, zato je vrlo zanimljiv bio dvoboj Szolnoka i francuskog Pays d’Aixa koji se pokazao vrlo, vrlo tvrd orah. Mađari su dobili Francuze tek u završnici susreta 11:9, a budući da su Zagrepčani dan ranije slavili 16:13, Mladosti je u subotnjem 3. kolu protiv Szolnoka dovoljan i remi za prvo mjesto u skupini.

Za pobjedu Szolnokovi navijači mogu najviše zahvaliti ljevorukom Filipu Filipoviću koji je postigao čak 5 golova (2 iz peterca), ali francuska je momčad još jednom iskazala kvalitetu, te se sada čini kako je pobjeda hrvatskog doprvaka dan ranije dobila malo više na ‘težini’.

Szolnok i Pays d’Aix su najveći dio susreta bili rezultatski izjednačeni. Mađari su uspjeli dvaput povesti po 2 gola razlike (3:1 i 6:4), ali su ih Francuzi u oba navrata stigli. U zadnju se četvrtinu ušlo rezultatom 7:7, a još sredinom te dionice bilo je neodlučeno (8:8). Pobjedu je ‘zacementirao’ za Mađare, dvije minute prije kraja i opet… Filipović.

Rezultati 2. kola skupine A 2: Mladost – Hydraikos 10:0 (b.b.) i Szolnok – Pays d’Aix 11:9.

Poredak: Mladost 6, Szolnok 6, Pays d’Aix 0, Hydraikos 0.