Juniorke, Prvenstvo Hrvatske / 19. travnja 2024.

Mladostašice u vodstvu nakon 2 kola

U Splitu je počeo trodnevni završni turnir Prvenstva Hrvatske za juniorke,  na kojem igra podsjetimo, pet klubova. Nakon prvog dana najzadovoljnije mogu biti Zagrepčanke iz sastava Mladosti. Iz dvije utakmice imaju dvije pobjede, jedine su koje se mogu pohvaliti s takvim učinkom.

U 1. kolu Žabice nisu imale baš jako puno posla protiv juniorki Bure (13:6), baš kao ni jadranašice protiv Viktorije iz Šibenika (13:10). U toj utakmici je inače nakon prve dvije četvrtine već bilo 10:4 za Splićanke.

U 2. kolu, susret s najviše pogodaka prvog dana. Bura je pobijedila Viktoriju 21:11. Pogodaka jednako kao minuta. Briljirala je kod pobjednica Lara Srhoj s 8 golova.

U posljednjoj utakmici 2. kola Mladost je svladala Jug 14:11 uz 5 pogodaka Ive Rožić, te načelno čvrsti nadzor nad utakmicom što se Zagrepčanki tiče. Žabice su otvorile utakmicu s 3:0 u svoju korist, te su cijelo vrijeme održavale visoku prednost.

Koristimo priliku i najavljujemo da će na YouTube kanalu Hrvatskog vaterpolskog saveza, u nedjelju, 21. travnja biti moguće pratiti prijenos utakmica 5. kola Prvenstva Hrvatske; Jug – Bura (10.30) i Jadran – Mladost (11.45)