Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 12. lipnja 2021.

Mladostašice su prvakinje Hrvatske!

Vaterpolistice zagrebačke Mladosti nove su ‘stare’ prvakinje Hrvatske! U svojem 11. finalu državnog prvenstva, Žabice su i 11. put prve ‘presjekle’ ciljnu vrpcu, te se iznova okitile naslovom najboljeg ženskog vaterpolskog sastava u Hrvatskoj.

Mladost je naime i u drugoj finalnoj utakmici Prvenstva Hrvatske slavila nad suparnicama iz Splita. Nakon što je u Zagrebu u prvom susretu bilo 13:11, u subotnje predvečerje su mladostašice slavile i u poljudskom bazenu nad sastavom Jadrana. Igračice trenerice Mie Šimunić su de facto naslov osvojile ili potvrdile u prvih 10-ak minuta utakmice. Visoko i rano vodstvo u prvoj četvrtini (6:2), dodatno je pojačano početkom druge dionice (7:2 i 8:3). Jadran je uspio samo jednom doći na zaostatak od 3 gola (8:5 za Mladost), što je bilo najviše što su Splićanke uspjele postići. Pomalo kuriozitetno, najbolja igračica Jadrana, najbolja strijelkinja splitskog sastava, Domina Butić nije uspjela postići niti jedan pogodak, pa je i to umnogome olakšalo put Mladosti do novog naslova prvakinja Hrvatske.

Ovime su vaterpolistice Mladosti osvojile u biti dvostruku krunu, odnosno nacionalnom kupu, pridodale su i državno prvenstvo. Time su se pridružili muškim kolegama iz Mladosti koje se mogu pohvaliti istim uspjehom iz sad već minule sezone.

Uz pokal prvakinja države zagrebačkoj Mladosti, u Splitu su uručeni i pojedinačni trofeji najboljima. Najbolja strijelkinja je Domina Butić (Jadran) koja je u 12 utakmica postigla 62 gola. Najbolja vratarka je Latica Medvešek (Mladost), dok je najbolja igračica Prvenstva Hrvatske, Emmi Miljković (Mladost).