Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 6. veljače 2021.

Mladostašice slavile u derbiju u Splitu

Drugo kolo državnog prvenstva vaterpolistica obilježio je derbi na Poljudu, susret dva naša najbolja sastava, domaćeg Jadrana i gošći iz Zagreba, Mladosti. Završilo je baš kao i prije gotovo dva mjeseca u finalu Hrvatskog kupa, pobjedom mladostašica, ali ipak postoje i razlike…

Dok je u završnici za pokal Kupa bilo i drame, velike neizvjesnosti, sada tomu nije bilo tako. Konačan rezultat 12:10 za Zagrepčanke mogao bi zavarati jer pobjednice su odlučene možda čak već i u prvoj četvrtini kada su gošće povele 5:1, a u istom su ritmu nastavile i u drugoj četvrtini koja je završena prednošću Mladosti 9:5. U trećoj pak dionici uslijedio je i završni ‘udar’ Žabica koje postižu još tri pogotka, te s vodstvom 12:5 završavaju ovu četvrtinu. U posljednjih 8 minuta jadranašice su uspjele s pet uzastopnih pogodaka samo ublažiti ono što je bilo neminovno, odnosno poraz učiniti podnošljivijim.

Osim u Splitu, u ovom su kolu gostujuće igračice slavile i u Šibeniku. Viktoria se nije uspjela othrvati očito jačem sastavu POŠK-a 1937 čije su igračice svoju kvalitetu jasno dale za naslutiti i u 1. kolu u kojem su namučile Jadran. Iva Rožić s čak 7 golova bila je prvo ime susreta.

Očekivano, na Kantridi nije bilo problema za Riječanke koje su ostavile osječke vaterpolistice na 10 golova zaostatka.