Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 26. svibnja 2024.

Mladostašice izborile treću u Splitu

Baš kako je bilo u prvoj utakmici finala državnog prvenstva u Splitu, tako je završila i druga u Zagrebu. Petercima! Samo što su ovog puta bolje bile Zagrepčanke, te je time Mladost poravnala ukupan omjer u finalnu na 1-1.

Mladostašice su većim dijelom utakmice bile bolji sastav. Zapravo, bile su Žabice bolje pune tri četvrtine i dodatne dvije i pol minute. Tada su stale. Mladost je naime do pet i pol minuta prije kraja vodila čak 10:6, a sve ponajprije sjajnom izdanju mladostašice Rie Glas koja je postigla čak 7 golova. Nema pozicije s koje nije opalila i pogodila, nema udaljenosti koja je za nju bila predaleko. Mladostašice su čak u prvoj i drugoj četvrtini promašile i po jedan peterac, odnosno vratarka Jadrana je obranila šut Rožić, dok je Brnetić pogodila okvir gola. No, kao što smo naveli na ‘krilima’ čudesne Glas, mladostašice su imale +4 do malo više od pet minuta do kraja.

Jadran nije iskazivao znakove predaje. Dapače, ‘stisnule’ su Splićanke žestoko i preko Ivane Butić i dvaput Ane Gorete u dvije i pol minute vratile neizvjesnost utakmici (10:9). U zadnjoj minuti odnosno 29 sekundi do kraja, s igračicom više je Neli Janković s desne strane pogodila za izjednačenje – 10:10. Vratarka Jadrana, Lucija Buljac uspjela je obraniti šut mladostašica u zadnjim sekundama.

U raspucavanju peteraca, jedina od Splićanki koja nije pogodila bila je Jelena Butić (obrana Medvešek), da bi susret zaključila Petra Bukić golom za 15:14.

Treća i zaključna utakmica finala za naslov prvakinja Hrvatske odigrat će se u srijeda, 29. svibnja 16:00 u Splitu.

credit: Tomislav Franić