Prvenstvo Hrvatske, Seniorke / 29. travnja 2023.

Mladostašice dvostruko bolje od Viktorije

Aktualne prvakinje Hrvatske, igračice Mladosti na najboljem su putu ulaska u još jedno finale državnog prvenstva. U prvoj utakmici polufinala doigravanja u Šibeniku, Zagrepčanke su postigle dvostruko više pogodaka od suparnica. U Crnici je naime Mladost pobijedila Viktoriju 14:7.
Iako su mladostašice bile s igračicom manje u rotaciji, odnosno s 13 djevojaka u zapisniku, to se nije očitovalo i što se tiče zbivanja u bazenu.

Žabice su vodile cijelim tijekom utakmice ne ostavljajući ni najmanju dvojbu po pitanju konačnog ishoda. Već sredinom druge četvrtine bilo je visokih 5:0 za gošće, dok su domaće igračice prvi pogodak postigle tek minutu i pol prije poluvremena odnosno isteka druge četvrtine.
Kiara Brnetić je s 4 gola bila najučinkovitija po broju pogodaka u pobjedničkom sastavu, dok je za Viktoriju najviše postigla (3 gola), Antonija Živković Radnić. Valja svakako naglasiti i da je vratarka Šibenčanki Andrea Marić ubilježila čak 17 obrana! Bez nje između vratnica, rezultat bi za Viktoriju bio dodatno nepovoljniji.

Uzvratna utakmica polufinala ova dva sastava na rasporedu je sljedeće subote, 6. svibnja u Zagrebu.