Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 11. svibnja 2024.

Mladostaši slavili na Kantridi

Zagrebačka Mladost pobijedila je Primorje EB na Kantridi, u bazenu Zdravko Ćiro Kovačić, u prvoj utakmici za treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske. Ovime su Žapci poveli 1-0 u doigravanju za broncu koju će osvojiti momčad koja prva ostvari dvije pobjede

Žapci su bili bolji suparnik u ovom susretu, Riječani su tek dvaput kratko vodili u prvom dijelu (3:2 i 6:5), na što bi Mladost promptno reagirala izjednačenjem, te svojim vodstvom. U prvoj četvrtini su gosti imali i puno bolju realizaciju igrača više (3-4) od primorjaša (2-5). Vratar Sunara bio je također nešto bolji u statističkom pogledu od kolege mu na suprotnoj strani, Maura Čubranića. U poluvremenu je gost, baš kao i nakon prve četvrtine imao prednost. Ne malenu, ali ipak plus ili konkretno 9:8 za Zagrepčane.

Treća i početak zadnje četvrtine razdoblje je najbolje igre sastava trenera Vinceka, a što je rezultiralo i u omjeru brojki golova. Nakon tri dionice 12:9 za Mladost, golom Mijića iz kontre. Početkom četvrte ozbiljno je već ‘zazvonilo’ za uzbunu na riječkom brodu nakon što je Koprčina pogodio za 13:9, a malo kasnije i Jerko Penava s igračem više za 14:10.
To je bilo šest minuta prije kraja, a tada je na scenu stupio Nizozemac Kas Te Riele. Prava simultanka protiv Žabaca. Ovaj je ljevak u 6 minuta postigao 4 gola (ukupno pak 6 u utakmici). Prvo tri uzastopno za smanjenje vodstva Mladosti na 14:13, dvije minute prije kraja. Povratak u neizvjesnost.

Minutu i pol do kraja Luka Bajić je pogodio za goste (15:13), ali pogađate, uzvraća Te Riele (15:14). Nakon što su Žapci u svojem zadnjem napadu i to čak s dvojicom igrača više malo odviše komplicirali, pa je isteklo vrijeme napada, Primorje je krenulo u odlučni, zadnji napad na utakmici. Zaplivao je naprijed i vratar Mauro Čubranić. Baš je on i uputio zadnji udarac koji mu je kolega, ali na suprotnoj strani, Eugen Sunara obranio. Čak i malo više od toga, sa zvukom sirene, preko cijelog bazena je pogodio prazna riječka vrata za konačnih 16:14.

Napominjemo doduše, da u ovim utakmicama gol-razlika nije presudna. Mladost je povela 1-0, Riječani su možda mislima bili ipak više na Final Fouru Eurokupa sljedećeg vikenda na Kantridi, ali ovaj serijal sigurno još nije riješen.

Druga utakmica ovih dviju momčadi na rasporedu je 26. svibnja u Zagrebu, s početkom u 18.00 sati.