Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 21. travnja 2023.

Mladostaši korak bliže trećem mjestu

Dopadljiva utakmica, s lijepim potezima, puna truda i htijenja, s popriličnim rezultatskim obratima. Takav je bio susret Mladosti i Primorja EB u Zagrebu, prva utakmica borbe za 3. mjesto u državnom prvenstvu. Mladostaši su time poveli 1-0, nominalno jesu korak bliže trećem mjestu jer ih do bronce dijeli još samo jedna pobjeda, ali Riječani su potvrdili da nisu ni u kojem slučaju slučajno ušli u krug četiri najbolja sastava ove sezone u našoj zemlji.

Na vratima ili između vratnica primorjaša bio je njihov prvi izbor, Mauro Ivan Čubranić, što svakako daje i kudikamo jače obrise momčadi s Kvarnera. Kako je i rekao u najavi trener Hinić, nedostajao im je Jaša Kadivec. Važna karika u obrani. Mladost je pak bila gotovo pa kompletna, izostao je tek junior, 18-godišnji Jan Bušić.

Utakmica čak i obilovala vrlo lijepim golovima. Od osječkog ljevaka u Mladosti Davida Mijića do nizozemskog ljevaka u Primorju EB, Kas Te Rielea. Od iznimno raspoloženog Maroja Gluhaića (Mladost) koji je s 4 pogotka bio i prvi strijelac utakmice, do lijepe šraube mladog Viktora Tončinića. Cjelokupan su dojam upotpunili i vratari. Jerko Jurlina kod domaćina s 13 velikih obrana, sjajnom partiturom u drugoj polovici, a valja svakako pohvaliti i Maura Ivana Čubranića koji je u konačnici obranio i jedan kazneni udarac (Gluhaić).

Prva je četvrtina protekla rezultatski izjednačeno, da bi u drugoj domaćin poveo 4:2, 5:3 i 6:4. ‘Luda’ je bila treća četvrtina. U nju su ušlo vodstvo Mladosti 6:5, da bi gosti preokrenuli do 8:6 u svoju korist, no na isteku te dionice je Mladost vodila 10:8! U jednoj četvrtini je bilo obrata za cijelu utakmicu.

Povevši u zadnjoj četvrtini 11:8 i 12:9, Mladost je de facto osigurala pobjedu i vodstvo 1-0 u seriji do dvije pobjede za treće mjesto. Sljedeća se utakmica igra u Rijeci, po rasporedu 29. travnja.