Prvenstvo Hrvatske, Seniori, Vijesti / 4. srpnja 2020.

Mladost u finalu protiv Jug Adriatic osiguranja

PRVENSTVO HRVATSKE Polufinale doigravanja, 2. utakmica

JADRAN – MLADOST

10:11

(2:1, 2:2, 4:5, 2:3)

SPLIT – Plivalište na Zvončacu. Gledatelja 400. Suci: Štampalija i Copić. Opunomoćenik: Goreta (svi iz Šibenika).

JADRAN: Anić (7 obrana), Burić 1, Čondić Kadmenović, Krapić, Z. Butić 4 (1), Janković, Vrdoljak, Bego, Visković 2, Delić 2, Šetka, A. Dužević 1, Čelar, Borovčić-Kurir. TRENER: Mile Smodlaka.

MLADOST: Marcelić (9 obrana), Radu, Miloš, Biljaka, Ćuk 3, L. Bajić, Bukić 3 (2), Lazić, Bowen 2, Dašić 1, Anzulović, Harkov 2, Jurlina, Vrlić. TRENER: Zoran Bajić.

PETERCI: Jadran 1-1, Mladost 2-2.

OSOBNE POGREŠKE: Jadran 12, Mladost 16. TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Biljaka (22), L. Bajić (23), Burić (26), Ćuk (31).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jadran 5-15 (33%), Mladost 2-10 (20%).

Mladost se plasirala u četvrto uzastopno finale Prvenstva Hrvatske. Zagrepčani su i drugi put pobijedili momčad Jadrana, ovog puta u Splitu, ali i ponovo minimalnim rezultatom, te u neizvjesnoj i rezultatski gledano dramatičnoj utakmici.

Jadran iznova nije bio u najjače sastavu. U momčad se vratio oporavljeni Rino Burić, ali nije bilo Duje Pejkovića. Pa i opet, u obrani Splićana se to i nije previše osjetilo. Štoviše, Jadran je nešto više od polovice utakmice bio i u vodstvu. Za početak, 2:0 golovima ljevorukog Ante Viskovića u izrađenim akcijama s igračem više u bazenu. Miloš Ćuk je smanjio za Zagrepčane iz protunapada, ali je domaćin početkom druge četvrtine ponovo otišao na plus 2 (Z. Butić iz kontre, 3:1). Pred kraj ove četvrtine prvo je Bukić smanjio, da bi Amerikanac Bowen poravnao na 3:3, ali ipak na ‘veliki odmor’ se otišlo prednošću Jadrana. Vrlo raspoloženi Butić je pogodio za novo vodstvo domaćina (4:3), Početkom treće četvrtine Jadran je povećao vodstvo (Dužević, 5:3). U utakmici s obiljem osobnih pogrešaka na obje strane, napadi obiju sastava s igračem više nisu bili previše učinkoviti, što posebno vrijedi za goste iz Zagreba. Nakon dvije minute igre u trećoj četvrtini Jadran je još uvijek imao dva gola razlike (6:4), da bi tada slijedila serija Žabaca. Prvo dva uzastopna gola Bukića iz peterca, te potom Ćuk četiri minute prije kraja treće dionice za prvo vodstvo Mladosti u utakmici (6:7). No, u posljednjih se osam minuta ušlo posve izjednačeno (8:8).

U zadnjoj četvrtini je Mladost ta koja lagano diktira rezultat i primorava domaćina na sustizanje  To su i uspjeli u dva navrata kada je Jadran izjednačavao na 9:9 odnosno 10:10, da bi se ispostavilo kako je gol mladostaškog Rusa, ljevorukog Konstantina Harkova tri i pol minute prije kraja bio gol za konačan rezultat. Minutu i pol prije kraja Jadran je imao priliku za poravnanje u napadu s igračem više, ali Borovčić-Kurir nije u tomu uspio.

Čestitke Jadranu na dvije sjajno odigrane utakmice u kojima su se pokazali ravnopravnim suparnikom iskusnijem suparniku iz Zagreba, no komplimenti i Mladosti za zaslužen plasman u finale.

Finalna serija Juga Adriatic osiguranja i Mladosti počinje 18. srpnja, s prvom utakmicom u Dubrovniku. Finale se igra do treće pobjede ili s maksimalno mogućih pet utakmica.