Euro kup, Seniori / 6. ožujka 2021.

Mladost u četvrfinalu Eurokupa

Zagrebačka Mladost plasirala se u četvrefinale Eurokupa. Pobijedili su u tjedan dana istog suparnika dva puta, glatko, bez neke veće neizvjesnosti i problema, te je time sve rečeno o zasluženosti trijumfa.

Početak nije mogao biti bolji. Dva prva napada s igračem više Mladost je realizirala i to u razmaku manjem od pola minute. Prvo Miloš za vodstvo 1:0, da bi potom Bukić na sredini bazena, u samom začetku napada Katalonaca “uhvatio na spavanju” suparnika, izborio igrača više i pokrenuo napad koji je Lazić završio pogotkom za 2:0. Na semaforu je bila tek druga minuta zagrebačke utakmice, a s onih +2 iz prve utakmice, to je bila itekako lijepa prednost. Uz to, Flores iz Barcelone je opterećen s dvije osobne. Moglo je u prvoj četvrtini biti i puno bolje rezultatski od 3:1 (Mladost je vodila i 3:0, J. Vrlić), da nije bilo brzanja u napadu, da nisu ostale neiskorištene čak dvije kontre. Jednako tako, mora se nužno pohvaliti i vratara Zagrepčana Ivana Marcelića koji je sjajnu večer navijestio već u prvoj četvrtini s 4 sjajne obrane i njegovom je zaslugom prvi pogodak Mladost primila tek 3 sekunde prije kraja,

No, druga četvrtina je već vratila utakmicu praktički na početak. Puno nerezonskih napadačkih šuteva domaćina i nikakva realizacija igrača više, dok je Barcelona i u prvoj utakmici dokazala kako joj je sva snaga u biti samo s igračem više, te su nakon dvije četvrtine došli do 4:4.

To je načelno bio i maksimum katalonske momčadi koja je još samo jednom uspjela poravnati (5:5 u trećoj četvrtini). Junak utakmice bez dvojbe je vratar domaćina Ivan Marcelić sa čak 13 velikih obrana za ulazak Zagrepčana u krug 8 najboljih momčadi Eurokupa.

– Teška zahtjevna utakmica kao što smo i pretpostavljali. Znali smo da je suparnik dobar, ali mislim da je na kraju naša pobjeda apsolutno zaslužena. Bilo bi mi drago samo da u četvrtfinalu izbjegnemo mađarske klubove, Szolnok i OSC – nakon utakmice je rekao trener Mladosti, Zoran Bajić.

Zagrebačka Mladost plasirala se u četvrtfinale Eurokupa. Pobijedili su u tjedan dana istog suparnika, glatko, bez neke veće neizvjesnosti i problema, te je time sve rečeno o zasluženosti trijumfa.

To je načelno bio i maksimum katalonske momčadi koja je još samo jednom uspjela poravnati (5:5 u trećoj četvrtini). Junak utakmice bez dvojbe je vratar domaćina Ivan Marcelić s čak 13 velikih obrana za ulazak Zagrepčana u krug 8 najboljih momčadi Eurokupa.