Euro kup, Vijesti / 6. prosinca 2020.

Mladost suvereno u osmini finala Eurokupa

Zagrepčani odnosno momčad Mladosti na vrlo se uvjerljiv način, nadmoćno, plasirala u osminu finala Eurokupa. Nakon pobjede nad Primorcem u petak (13:8), u nedjelju u podne je pao i mađarski Eger. Štoviše, još malo uvjerljivije (13:7).

Eger se u niti jednom trenutku nije pokazao dostojnim ravnopravnog nadmetanja s našom momčadi, iako se može cijela priča i malo drukčije postaviti. Neka je momčad onoliko dobra ili loša koliko mu to suparnik dopusti. U tom pogledu Mladost nije Egeru ponudila ni mrvicu izgleda za ikakav učinak, izuzev uvjerljivog poraza. Kada vam vratar ubilježi ukupno 16 obrana, od toga 2 peterca (Marcelić), a onda i pričuvni vratar (Jurlina) još 2 obrane u zadnje tri minute; kada u svojim redovima nemate neraspoloženog pojedinca; kada se ruka visoko podiže u bloku i u zadnjoj minuti pri rezultatu 12:7, a zadnje sekunde utakmice iskoriste za još jednu kontru, za još jedan pogodak (Harkov za 13:7), onda se doista više nema što za pridodati.

Mladostaši su silovito krenuli, a kasnije će se ispostaviti da će tako i nastaviti svih 32 minute. U prve dvije minute Josip Vrlić s igračem više za 2:0, pa potom Bušlje šutom s vanjske pozicije, baš kao i Miloš za 4:0 nakon prvih osam minuta.

Sredinom druge četvrtine već je 5:0 (Miloš) i tu je baš i ona najmanja dvojba oko pobjednika odagnana. Prvi su pogodak igrači Egera postigli tek tri i pol minute prije kraja druge četvrtine (Lorincz za 5:1).

Iz zagrebačke su dakle skupine kvalifikacija za Eurokup, u osminu finala prošli Mladost i kotorski Primorac.

Konačan poredak: Mladost 6, Primorac 3, Eger 0.

IZJAVA

Zoran Bajić, trener Mladosti:

– Naš početni sportski cilj da se kvalificiramo kao prvi u skupini je ostvaren. To je najvažnije. Nama je ovo bila odlična predigra i uvertira za ono što nas očekuje u petak protiv Juga u Dubrovniku. Pokušat ćemo biti još bolji i kvalitetniji. Imamo pobjednički mentalitet, imamo i stječemo sigurnost i samopouzdanje, te ćemo što spremniji dočekati taj derbi