Liga prvaka / 12. studenoga 2020.

Žapcima pobjeda protiv Pays d’Aixa

Mladost je u 1. kolu A2 kvalifikacijske skupine za Ligu prvaka svladala francuski Pays d’Aix, te tako s punim plijenom ili 3 boda krenuli u planirani lov za ulazak u elitu.

Suparnik je u načelu ‘slomljen’ u zadnjih 10-ak minuta utakmice jer se dotad Pays d’Aix držali i više no solidno. U biti, točno na tragu onog što je bilo za očekivati i što smo ranije napominjali. Ulaganja u francuski klupski vaterpolo posljednjih godina su i više no vidljiva, a s primicanjem Olimpijskih igara u Parizu 2024. ona će biti i još očitija. S druge strane, naš je predstavnik imao poteškoća u danima prije turnira. Mladostaši su počeli trenirati tek prije tjedan dana nakon što je najveći dio igrača proveo u izolaciji 10-14 dana. Htjeli ne htjeli, to se moralo osjetiti u bazenu. Još više pak izostanak čak trojice igrača – dvojice reprezentativaca, kapetana i prvog vratara Ivana Marcelića kao i još jednog startera Luke Bukića, te napadača Marina Dašića.

Pays d’Aix je u početku pokušao iznenaditi vrlo visokim presingom, ali i s dva brza gola za vodstvo 2:0. Vodstvo koje su brzo anulirali s igračem više Bušlje i Miloš. Od tada pa do sredine treće četvrtine, na Siciliji se igrala rezultatski potpuno izjednačena utakmica u kojoj je prvi puta neki sastav ostvario malo osjetniju prednost˝u drugoj minuti posljednje četvrtine nakon pogotka Josipa Vrlića za 13:10.

Ostaje tek žal što je u doslovno posljednjoj sekundi, parabolom ‘ušao’ zadnji šut Francuza za konačnih 16:13. Možda ne bude presudno, ali nije nemoguće i da gol-razlika odlučuje o pobjedniku ove skupine u slučaju da Mladost i Szolnok u subotu remiziraju.