Regionalna liga / 28. ožujka 2024.

Mladost sjajno otvorila, loše završila

Zagrepčani su u Šapcu, u utakmici 2. kola turnira za ostanak u Premier ligi pretrpjeli prvi poraz. Iako, nakon prve četvrtine ništa nije ni približno tomu nalikovalo.

Žapci su dobili prvu četvrtinu 3:0, početkom druge četvrtine je bilo i 4:0, pa sredinom iste dionice 5:2… Sve je baš djelovalo ‘idilično’ u redovima Zagrepčana koji su Šapčane držali cijeli drugu četvrtinu na ‘pristojnoj udaljenosti’ od 2-3 gola prednosti. Dapače, početkom treće dionice bilo je i +4 za Žapce, (8:4), a onda…
Onda je krenuo domaćin, stao gost, te se Šabac do kraja treće četvrtine ‘vratio’ u igru, smanjivši vodstvo naše momčadi na samo 8:7.

U prvoj polovici posljednje četvrtine apsolutni preokret. Šabac je s nova tri uzastopna gola došao do vodstva 10:8. Mladost je bila u postu golova. Zagrepčani naime nisu pogodili suparničku mrežu punih 12 minuta! Jasno da je to Šabac znao kazniti. Mladost je smanjila na 10:9 manje od dvije minute do kraja, ali je i Šabac ubrzo opet otišao do prednosti dva gola (11:9). Eugen Koprčina je minutu do kraja uspio smanjiti, (11:10), ali na tomu se i stalo.