Prvenstvo Hrvatske, Seniori / 1. svibnja 2021.

Mladost se plasirala u finale Prvenstva Hrvatske

Pobjedom i u drugoj utakmici polufinala doigravanja, u Splitu nad Jadranom, zagrebačka Mladost se plasirala u finale državnog prvenstva, sezone 2020./21. Utakmica je bila podosta nalik onoj zagrebačkoj prošle srijede.

Ponovo je izražena razlika u kvaliteti na strani zagrebačkog sastava i to u baš svim dijelovima igre i na svim mjestima, te u oba smjera. Govorimo li o obrani ili napadu, sve je na strani Mladosti. Jadran je uspio izdržati bez primljenog pogotka prvih minutu i pol, a zatim je krenula kanonada s gostujuće strane. Prvo Bukić iz peterca (1:0 za goste). Cosmin Radu je odigrao sjajnu utakmicu, što je dao za navijestiti u početnim minutama. Izbačaj Butića i onda egzekucija (2:0). Isti je igrač Mladosti postigao i još jedan pogodak (3:0), ali sada s istim brojem igrača u bazenu, u pozicijskom napadu, s 2 metra. Marinić Krajić je uspio smanjiti s igračem više, iz trećeg takvog napada Jadrana. To će ujedno biti i jedini gol domaćina s igračem više do sredine treće dionice (1-6), pa je već i to jedan od pokazatelja zbivanja u vodi.

Početkom druge četvrtine Mladost je povela i 5:1 nakon novog gola Radua (ponovo igrač više kojeg je sam izborio), te Harkova na sjajnu asistenciju Bušlje. Bilo je to i vrlo lucidno odigrano od Harkova, proplivavanje kojim je probio prvu obrambenu liniju suparnika, “zavukao” se između dvojice jadranaša, a iskusni Bušlje sve to uočava, promatra i precizno dodaje. Tog je trenutka već bilo jasno da će ova utakmica biti uzvratna odnosno da trećeg susreta polufinala teško da može biti.

Mladost je održavala prednost od najčešće 3 gola razlike praktički do kraja. Milardovićev pogodak za konačnih 9:7 postignut je 25 sekundi prije kraja utakmice.

Jadran će tako u borbu za treće mjesto, a Mladost u nadmetanje za naslov prvaka Hrvatske. Finalna serija Prvenstva Hrvatske počet će u subotu, 8. svibnja.