Regionalna liga / 29. rujna 2023.

Mladost petercima bolja od Dubrovčana

U 3. kolu Premier lige, prvo veliko iznenađenje. Zagrebačka Mladost je petercima svladala hrvatskog doprvaka, Jug Adriatic osiguranje. Pobjeda petercima, što je dakle Gosparima drugi poraz na takav način nakon nedavnog u Ateni od Olympiacosa.

Ukoliko su utakmice ovog kola u Šibeniku i Rijeci bile sve samo ne lagane za goste unatoč pobjedama, što tek reći za zagrebački ogled Mladosti i Jug Adriatic osiguranja. Osim jednog – opravdanje epiteta hrvatskog derbija.
Od početka je sastav trenera Zorana Bajića nametnuo jak ritam, odigrali su sjajnu obranu, te su u samo jednom trenutku, sredinom susreta dopustili suparniku da se osjetnije odvoji.

Bilo je to krajem druge i početkom treće četvrtine kada je gost iz Dubrovnika poveo 9:5 i 10:6. Žapci se međutim nisu u tom trenutku ‘rasuli’, preko Gluhaića i dva gola Penave (uz jedan Burića za goste), nakon tri četvrtine je rezultat bio ‘samo’ 11:9 za goste. Uz nešto što se dalo za zamijetiti promatrajući utakmicu. Mladost je bila te večeri ‘zrela’ i za nešto više, jače.

Potvrdili su to u zadnjoj dionici, uveli laganu nervozu u dubrovačke redove, da bi u zadnje dvije minute centar Zagrepčana, Branimir Herceg postigao dva gola za 13:14 odnosno 14:14 samo 33 sekunde prije kraja. S tim se rezultatom označila kasnije i sirena za istek 32. minute.

U izvođenju peterac, umješniji su i precizniji bili Zagrepčani, dok je vratar Mladosti Jerko Jurlina obranio odmah prvom izvođaču, inače odlično Rinu Buriću. Jugov Amerikanac Daube uzdrmao je pak vratnicu, a kako mladostaši nisu griješili, na koncu se skandiralo domaćinu uz Savu.