Mlađi kadeti / 11. srpnja 2024.

Mladost osvojila Kup

Mlađi kadeti Mladosti osvajači su dvostruke krune za sezonu 2023./24. Naime, mladi Žapci su nakon osvojenog naslova prvaka države početkom ožujka, nadmoćno osvojili i naslov pobjednika Hrvatskog kupa.
U skupini 5 pobjeda, pa potom još jedna u polufinalu u koje su se izravno plasirali na temelju učinka u već navedenoj skupini, pa onda i trijumf u finalu. Sve vrlo uvjerljivo. Komplimenti za ovaj sastav i njihovog trenera Ratka Štritofa.

U utakmici za 1. mjesto, zlatne medalje i pokal pobjednika, Cavtat gotovo da nije imao šanse na zagrebačkom bazenu Šalata protiv mladostaša. Već nakon prve četvrtine je Mladost vodila 5:1, u poluvremenu 11:3, a uoči zadnje četvrtine i najvećih 9 golova plusa za Žapce (14:5). U takvim okolnostima, lagano opuštanje u zadnjih 7 minuta (koliko traje četvrtina u ovim uzrastima) i više je nego shvatljivo.

Najbolji strijelci u finalu bili su Dorian Komar (Mladost) i Luka Botić (Cavtat), obojica po 5 pogodaka.

Za broncu su se sastala dva zagrebačka kluba, a bolji je bio ZPK koji je tek boljim izvođenjem peteraca, 11:10. Zaključni pogodak za pobjedu petercima postigla je Karla Popović (ZPK). Podsjetimo, u mlađim uzrastima u istom sastavu mogu igrati djevojčice i dječaci.

Peterci su odlučivali i pobjednika za 5. mjesto, u utakmici u kojoj su se sastali Jadran i KPK, a bolji su bili mali Korčulani, 16:15. Sastav KPK je vodio uoči zadnje četvrtine s tri pogotka prednosti, no Jadran je dobio zadnju dionicu 3:0 i tako izborio peterce.

Pozicija Klub

Za 7. je mjesto Primorje EB rezultatski bilo dvostruko bolje od Solarisa, 14:7. Još ranije je je 9. mjesto osvojio makarski Galeb MR pobijedivši Zadar 1952.

Za najboljeg igrača završnog turnira Hrvatskog kupa proglašen je Dorian Komar (Mladost), dok je najbolji vratar Petar Vezilić (Cavtat).