Regionalna liga / 6. travnja 2024.

Mladost osigurala ostanak, Mornar izgubio petercima

U Zagrebu i Splitu, u subotnje su predvečerje odigrane dvije utakmice pretposljednjeg, 3. kola Premier lige, poretka od 9. do 12. mjesta. Nakon njih jasno je da će Mladost i sljedeće sezone biti dijelom regionalne klupske elite, dok Mornaru predstoji ogorčena borba u nedjelju protiv Partizana za izbjegavanje barem tog posljednjeg, 12. mjesta koje izravno vodi u A1 ligu.

Uvjerljivi Žapci

Uz Savu načelno nije bilo velikih dvojbi. Mladost bez ozlijeđenog kapetana Darija Rakovca, pokazala je još jednom da je ovog trenutka bolja momčad od beogradskog sastava. Ne onoliko uvjerljivo kako je to bilo prije malo više od tjedan dana kada su Žapci slavili čak 14:7, ali i zagrebačkih 14:11 ne ostavlja baš puno prostora za promišljanje o tomu tko je bolji.
Dokazao je to i bazen odnosno igra u njemu. Gosti su poveli samo kratko, u početku (0:1), ali već prva četvrtina je završila u korist domaćina (3:1). Uporni mladi sastav Partizana upinjao je i trudio se iz sve snage, uspjeli su u dva navrata još izjednačiti, ali ništa više ili dalje od toga. Kada je u zadnjim sekundama treće četvrtine preko Gorana Solje, zagrebački sastav ‘otišao’ prvi put na plus 3 (11:8), bilo je jasno da je utakmica po pitanju pobjednika prelomljena.

Splićani nisu uspjeli
U poljudskom bazenu je bilo daleko napetije i neizvjesnije. Mornar, svjestan što mu sve donosi ili odnosi ovaj vikend dočekao je momčad Šapca koja je u Srbiji sasvim solidan sastav. To su gosti i dokazali tijekom prve dvije četvrtine stalnim vodstvom od uglavnom dva, a u jednom trenutku i tri gola razlike (2:5).
Igrač trenera Borisa Pavlovića se nisu predavali, te su u trećoj četvrtini prvi put poveli (7:6), da bi na isteku ove dionice bili skoro pa kao na početku – 8:8.
U posljednjih osam minuta, malo je vodio Mornar (9:8), malo nedugo potom Šabac (9:10), da bi koncu golom Bušelića u zadnjoj odnosno 32. minuti, Mornar poravnalo na 11:11 i ‘odvelo’ utakmicu u peterce.
Tu su pak umješniji i smireniji bili gostujući igrači.