Prvenstvo Hrvatske / 22. studenoga 2020.

Mladost i Jadran upisali nove bodove

Jadran – Solaris

Početnih nekoliko minuta. Toliko je trebalo proteći vremena da se igrači trenera Mile Smodlake dobro ili bolje ‘poslože’ od onog što je bilo u početku. Na startu utakmice koji je pripao Šibenčanima pogocima Malenice i Koprčine za vodstvo Solarisa 2:0. Dva gola u manje od pola minute. To kao da je jadranašima dalo impuls za višu razinu koncentracije, te su golovima Bege, zatim Butića iz peterca i kapetana Šetke s igračem više preokrenuli rezultat u vodstvo Jadrana 3:2 početkom druge dionice.

Solaris je još jednom uspio izjednačiti (Bulat, 3:3), ali potom sve sjeda na svoje mjesto što se Splićana tiče. Nova tri uzastopna gola za osjetnije vodstvo (6:3) pred kraj druge četvrtine. Ipak, Solaris se ni približno ne predaje, te ljevoruki Luka Stahor, pristigao ljetos iz Juga AO smanjuje (6:4). Sasvim dostatno da domaćin s punim angažmanom uđe u druge dvije četvrtine.

Treća četvrtina donosi konačnu prevagu na stranu domaćina golovima Šetke, Butića i vrlo raspoloženog Burića za vodstvo Splićana 9:4, tri i pol minute prije kraja treće dionice. Rino Burić je otvorio zadnju četvrtinu s nova dva gola, dovevši Jadran do prednosti 11:6, ali i do ‘predvorja’ nova tri boda.

Mornar – Mladost

Golijadom na Poljudu, mladostaši su se u svom petom ovosezonskom nastupu u Prvenstvu Hrvatske, a utakmici 7. kola uspeli na prvo mjesto prvenstvene ljestvice. Bodovno poravnati s Mornarom BS, ali bolji u međuklupskom omjeru, s nemjerljivo boljom gol-razlikom, pa onda i još i utakmicom manje… Čak tri razloga za mjesto br. 1 ovog trenutka.

U nedjeljno kasno poslijepodne u Splitu, baš ništa gosti nisu prepustili slučaju. Odigrali su cijelu utakmicu u visokom ritmu, napadački vrlo učinkoviti, a napadački teško propusni. Posljedica toga je onda zaključnih čak +15 za goste iz Zagreba. Kao posebnost valja izdvojiti da su za Mladost protiv mornarevaca pogađali svi igrača s iznimkom Bušlje i dakako vratara. Konstantin Harkov i Luka Bajić su postigli najviše golova (4), a nije zaostajao puno niti Mislav Vrlić (3 pogotka). Usput, trener Zoran Bajić dao je priliku za branjenje osim Jerku Jurlini i mladom čuvaru mreže Marku Miškiću.

S druge strane, Mornar BS je bio oslabljen neigranjem ozlijeđenog Roberta Solje, prvog braniča Splićana, iako teško da bi i s njim u igri rezultat za Mornar BS bio puno povoljniji.