Prvenstvo Hrvatske / 19. ožujka 2024.

Mladost je u polufinalu Prvenstva Hrvatske

Ono što je vjerojatno malo tko vjerovao, izuzev samih igrača i stručnog stožera Mladosti se – dogodilo. Žapci su ušli u polufinale državnog prvenstva nakon što su u Šibeniku svladali domaći Solaris 14:9 i time nadoknadili poraz u prvoj zagrebačkoj utakmici u kojoj su Šibenčani slavili s 4 gola prednosti (13:9).

Sjajna utakmica u Crnici
Kakva je to utakmica u Crnici bila! Dostojna četvrtfinala, opravdanje epiteta najzanimljivijeg i najneizvjesnijeg para cijelog doigravanja. Lijepo ispunjene tribine, domaći su imali i podršku navijačke skupine Funcuti koji su očito prepoznali značaj utakmice.
Sama igra izvanredno dinamična, s puno plivanja, silnom energetskom potrošnjom obiju strana, s ukupno šest peteraca od kojih su čak tri bila obranjena – (Šparada je obranio Gluhaiću iz Mladosti, Sunara je ‘skinuo’ udarce Vrdoljaka i Petkovića).

Žapci su od doslovno prve sekunde zaigrali daleko agresivnije, s visokim presingom, dakle na sredini bazena i time ‘trošili’ vrijeme domaćinovog napada, ali i njegovu snagu. Očito igraju i na nešto ‘tanju’ klupu Sunčanih. To im se itekako isplatilo. Mladost je vodila cijelim tijekom susreta dok je Solaris uspio samo dvaput poravnati (1:1 i 4:4). Prvi je put gost poveo s 2 gola prednosti u prvoj dionici (3:1 i 4:2), ali je Solaris uspijevao smanjiti na minimalan zaostatak. U poluvremenu je bilo 5:4 za goste iz Zagreba.
Početkom druge četvrtine Mladost je povela i 6:4 i 7 :5, te su Zagrepčani propustili neke prilike za ‘otići’ na +3. Međutim, to im je uspjelo u završnici treće dionice. U posljednjih minutu i pol tog dijela igre, osječki ljevak u mladostaškoj momčadi, David Mijić je ‘vezao’ dva gola, od toga jedan (za 6:8 iz ‘mrtvog kuta’). Nakon 24 minute bilo je 9:6 za Mladost. Valja navesti da je u trećoj četvrtini vratar gostiju Sunara obranio dva peterca. Slijedilo je usijanje u zadnjih 8 minuta.

U drugoj minuti zadnje dionice golom Maroja Gluhaića, Mladost je izjednačila, dostignula onaj zaostatak iz prve utakmice (6:10), ali ne odustaje jasno ni domaćin. Iz trećeg peterca za Sunčane, sada je precizan Roko Pelicarić (7:10), da bi isti igrač malo kasnije iz protunapada još više smanjio vodstvo gostiju (8:10). Do kraja je tada preostalo pet minuta.
Mladost se nije predavala. Pogađa s jedne strane Penava (8:11), ali uzvraća Petković (9:11). Manje od 4 minute do kraja Gluhaić pogađa za povratak nade mladostaša (9:12), a ona se potpuno vratila kada je Eugen Koprčina zabio dvije minute prije kraja za vodstvo gostiju od 4 gola (9:13). Nisu na tomu gosti stali jer je malo manje od minutu i pol do kraja iz peterca pogodio za Mladost David Mijić, što se pokazalo konačnim rezultatom. Iako je Solaris imao još i zadnji napad s igračem više, no gosti su se uspjeli obraniti.